Повага
  • Головна
  • Статтi
  • У Шотландії працівниця поліції звільнилася через сексизм та мізогінію
Статтi

У Шотландії працівниця поліції звільнилася через сексизм та мізогінію

У Шотландії працівниця поліції Джорджина Галліван звільнилася із посади через мізогінію та ігнорування її скарг на сексистську поведінку колег-чоловіків. Про це пише The Telegraph.

Джорджина працювала у відділі інформаційних технологій поліції Шотландії й отримувала гарні відгуки про свою роботу. Проблеми почалися, коли вона поскаржилася на поведінку свого колеги в 2017 році. Той сказав напарникам, що в Джорджини «гормональний сплеск», «проблеми з психічним здоров’ям» і що «жінки на цій планеті тільки заради одного».

«Це було принизливо, оскільки відбувалося на очах у колег, із якими ми працювали так довго», — каже Джорджина.

Після скарги, за словами поліцейської, ставлення до неї змінилося. «Усе перетворилося на «вона проблематична, у неї проблеми з психічним здоров’ям», — додає вона.

Читайте також: Усе через безкарність: Чому українські політики досі вдаються до сексизму?

За словами Галліван, керівництво ніби серйозно поставилося до її скарги й розпочало дисциплінарне провадження. Однак її офіційно не поінформували про результати. А чоловік, на якого вона скаржилася, повернувся до роботи. Він продовжував ображати її, а також домагався до неї.

Після цього вона взяла тривалий лікарняний, а згодом звільнилася, коли зрозуміла, що поліція намагається змусити її замовкнути замість того, щоб реагувати на скаргу.

1 мільйон фунтів стерлінгів від поліції за сексистську поведінку на роботі

Наразі Джорджина — одна з чотирьох працівниць поліції Шотландії, які публічно заявили про сексизм на роботі.

Водночас, як зазначає видання, багато офіцерок, які досі працюють у поліції, кажуть, що вони занадто налякані, щоб публічно говорити про такі ситуації.

Рона Мелоун виграла суд за мізогінію у відділку
Рона Мелоун виграла суд, поскаржившись на мізогінію у відділку

Та є і позитивні кейси. Колишню офіцерку Рону Мелоун суд визнав потерпілою від сексистської поведінки у відділку та присудив виплатити їй майже 1 мільйон фунтів стерлінгів від поліції Шотландії. Суддя тоді дійшов висновку, що культура в озброєному підрозділі поліції Шотландії була «жахливою» і жінці довелося працювати в «абсолютно чоловічому клубі».

Читайте також: Сексизм на роботі: що потрібно знати і як себе захистити?

Після цієї ситуації колишня працівниця поліції Тейсайду Анжела Вілсон закликала провести розслідування щодо сексизму та женоненависництва в поліції.

У свою чергу, лідер шотландських лейбористів Анас Сарвар звинуватив першого міністра Шотландії Хамзу Юсафа, який також обіймав посаду міністра юстиції в уряді попереднього першого міністра, в тому, що він не реагує на події.

 «Той факт, що жінки, які працюють у поліції, змушені звертатися до ЗМІ, щоб надихнути цей уряд на зміни, є результатом невдачі, а не успіху чи прогресу», — прокоментував Сарвар.

Згодом Хамза Юсаф пообіцяв «зробити більше» задля подолання нерівності в колективах поліції й сказав, що ставиться до цього «надзвичайно серйозно». Зокрема, поліція Шотландії призначила «спеціалізованого старшого офіцера», який має «боротися з упередженнями» на всіх рівнях.

Схожі записи

«Отямтеся!»: білоруски записали звернення до світу

Постраждалим від домагань голлівудського продюсера Вайнштейна виплатять 19 мільйонів доларів

Домагання у потягах: що пропонують активістки та на що готова «Укрзалізниця»?

Ана Море