Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Фільми, які зняли жінки: роботи режисерок із України потрапили в сотню найкращих
Статтi

Фільми, які зняли жінки: роботи режисерок із України потрапили в сотню найкращих

Роботи чотирьох українських режисерок потрапили до списку 100 найкращих стрічок, які зняли жінки, пише «Суспільне Культура».

Рейтинг склали BBC Culture, опитавши 368 кінознавців із 84 країн світу, щоб знайти найкращі фільми режисерок. У списку зі 100 найкращих стрічок є роботи від українок або режисерок українського походження.

Кожен учасник та учасниця голосування називали 10 своїх улюблених фільмів, знятих жінками, які видання оцінило та ранжувало, щоб скласти список найкращих.

«У результаті вийшла приголомшлива колекція фільмів, яка демонструє силу, креативність і розмаїття кіно, знятого жінками з усього світу, від німого фільму Лоїс Вебер «Туфлі» (1916) до найяскравіших стрічок 2019 року «Сувенір» (Джоанна Хогг) і «Портрет жінки у вогні» (Селін Скіамма)», — зазначають у виданні.

Читайте також: Як це – бути жінкою в кіноіндустрії?

Найбільше фільмів зняли у США, Франції, Великій Британії, Німеччині, Італії, Бельгії та Канаді, але у топі також є стрічки з Аргентини, Ірану, Саудівської Аравії, Індії, Тунісу та Чеської Республіки.

Найпопулярнішою режисеркою стала Аньєс Варда, яка загалом має 6 стрічок у списку.

Українські режисерки у рейтингу 100 кращих

Критики відзначили й кілька стрічок, знятих українками.

95 та 82 місце посіли фільми українсько-американської режисерки та акторки незалежного кіно Майї Дерен «Ритуал у перетвореному часі» 1946 року та «На березі» 1944 року.

Дерен у 1947 році також стала першою лауреаткою премії Ґуґґенгайма за творчу працю в кіно. А у 1986 році Американський кіноінститут заснував премію її імені.

Крім того, на 59 місці розмістився фільм «Довгі проводи» Кіри Муратової (1971 рік), а на 48 — «Астенічний синдром» (1989).

У 1987 році «Довгі проводи» отримав премію на Міжнародному кінофестивалі в Локарно, а двосерійна драма із гострим соціальним відтінком «Астенічний синдром» здобула спеціальний приз журі Берлінського кінофестивалю.

Читайте також: «Секрети дівчат»: 5 анімацій від українських режисерок

2017 року Кіру Муратову запросили до складу Американської кіноакадемії, яка визначає володарів премії «Оскар».

На 11 сходинці опинився фільм «Сходження» української режисерки Лариси Шепітко, знятий у 1977 році.

Це військова драма за повістю Василя Бикова «Сотников». Фільм отримав кілька призів на Міжнародному кінофестивалі в Берліні у 1977 році, ставши першим радянським фільмом, удостоєним вищої нагороди фестивалю — «Золотий ведмідь».

Також стрічку відзначили преміями ФІПРЕССІ та екуменічного журі.

На 100 місце потрапила стрічка Лізи Холоденко — американської теле- і кінорежисерки, продюсерки та сценаристки українського походження.

Її фільм «Діти в порядку» отримав «Золотий глобус» в номінації «Найкращий фільм — комедія або мюзикл» і номінацію на «Оскар» в категорії «Найкращий фільм».

Із повним списком фільмів можна ознайомитись тут.

Схожі записи

Насильство — відповідальність кривдника: що відомо про ситуацію навколо вечірок зі зґвалтуваннями?

До Ради внесли законопроєкт про декретну відпустку для татусів

«Моє тіло — моє діло»: співачка Злата Огнєвіч випустила кліп на пісню про прийняття себе