Повага
Image default
Статтi

Ковалька без рукавиць: Марія Кобець працює в кузні, поки чоловік у війську

Під Черніговом дружина коваля продовжує справу чоловіка, який приєднався до лав ЗСУ та вирушив на фронт захищати Україну. За 9 місяців роботи Марія Кобець освоїла непросте ремесло і навчилася з розпеченого металу за допомогою молота створювати предмети побуту.

Про це йдеться у сюжеті «Суспільного».

Як зазначає пані Марія, допомагати чоловіку облаштовувати майстерню вона стала ще з 2019 року, знімаючи для нього відео. Проте раніше ніколи не пробувала сама освоювати ковальське ремесло.

Читайте також: «Наче з німбом над головою»: як війна перетворила майстриню манікюру на військову волонтерку

Коли її чоловік улітку пішов у військо та став бійцем ЗСУ, жінка вирішила продовжувати справу коханого, щоб та «не застоювалася» до його повернення.

Кобець, яка була в декреті в цей час, звільнилася зі своєї основної роботи та почала плавити метал. Щоб «спробувати підтримати чоловіка, щоб усе, що він стільки років формував, зберігалося на той час, поки він захищає нашу землю».

Працювати «як у давнину»

Так пані Марія дев’ять місяців самостійно працює у майстерні. Жінка вручну подрібнює вугілля для горна, потім розпалює піч і чекає, коли розжариться до потрібної температури, щоб розігріти метал.

До речі, спеціального термометра для визначення жару вона не має. Кобець зізнається, що звикла працювати «як у давнину на око».

«Воно видно — чи (вогонь) червоний, чи помаранчевий, чи жовтий, чи майже білий», —  пояснює майстриня.

Після цього жінка починає надавати розігрітому металу потрібну форму за допомогою молота. Процес насправді може бути досить тривалим.

Читайте також: «Тобі тут не місце»: з якими упередженнями досі стикаються жінки на війні?

Дуже рятують підказки чоловіка, із яким консультується, якщо щось не вдається самостійно.

«Коли є зв’язок, то я йому пишу, якщо не виходить, він підказує завжди, підтримує по повній», —  каже пані Марія.

Стиль роботи у неї особливий —  без рукавиць. Жінка зазначає, що хоч часом у кузні й обпалює руки, проте працювати в рукавицях їй некомфортно.

Уже на фінальному етапі роботи Кобець займається шліфуванням виробу, що теж потребує зусиль та часу, зате відмінний результат  дійсно тішить.

Схожі записи

«Наші хохлушки»: на мотоперегонах вдалися до сексизму

Понад 1800 створених «‎з нуля» та доповнених статей про видатних жінок написали за місяць марафону WikiGap

«Погані дороги» як сеанс кінематографічного психоаналізу

Дмитро Десятерик