Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Кохання чи злочин: як коментують стосунки між дітьми-блогерами батьки та юристи
Статтi

Кохання чи злочин: як коментують стосунки між дітьми-блогерами батьки та юристи

13-річний хлопець та 8-річна дівчинка написали у соцмережах про свій “роман”. Дитячий омбудсмен звернувся щодо цієї історії до правоохоронних органів. Мама дівчинки каже, що у них «справжня любов і що це їхнє життя і вони розберуться».

Історію дням почали обговорювати у мережі. Низка корситувачів ділилися своїми враженнями від побаченого у профілях дітей  – більшість обурювалися ситуацією. 

У Instagram 8-річна дівчинка позує у відвертому вбранні та спідній білизні, публічно розповідає про свої  стосунки з іншим блогером. Вони знімають на відео свої поцілунки та фотографують в одному ліжку.

“Це, зрежисований батьками, публічний “роман” 8-річної дівчинки з Києва і 13-річного хлопчика. Дівчинка має мільйони підписників по різних соц.мережах.  Мільйони дітей хочуть так само стати об”єктами збудження для педофілів та заробляти на цьому гроші. 

Звісно, без експертизи в рамках кримінального провадження, ці фото не будемо називати розбещенням, яке вчиняють батьки по відношенню до дітей, бо без експертизи – це лише приватна думка. Водночас, до експертизи може і не дійти, адже корупція не пропускає до кримінальної відповідальності людей з грошима. Тому я скажу про інше. Насамперед, це посягання на нормальний статевий розвиток дітей, які це дивляться і які це зображують. 

По-друге, ті, хто на цьому заробляє, просто збагніть, що ви це все сієте туди, де самі живете.  Вам не вдасться оминути цих плодів. Бо ви і ваші діти будуть жити, вчитись, створювати родину в тому середовищі, в яке ви ось так смітите своїм “педофільним мистецтвом”, – написала у Facebook юристка Ганна Маляр. 

На історію з мережі вже відреагував і Уповноважений президента України з прав дитини Микола Кулеба. Він звернувся до Офіса Генпрокурорки, Кіберполіції та МВС через “роман” 8-річної моделі з Києва.

Як зазначила у коментарі Громадському радіо адвокатка, членкиня Асоціації жінок-юристок України «ЮрФем» Тамара Бугаєць, у даній ситуації  складно сказати, чи є якась стаття Адміністративного чи Кримінального кодексу, чи якась інша відповідальність, до якої можна притягнути маму дівчинки. 

“На тих фотографіях дитина доглянута, охайна, забезпечена необхідним. Як така поведінка зобразиться на психологічному стані дитини – мені складно сказати. Сексуальні відносини між дітьми, які мають добровільний характер, не криміналізовані.

Дії хлопця — “роман” 13-річного  — не підпадають під визначення сексуальних злочинів. Раніше була відповідна стаття, яка передбачала кримінальну відповідальність за статеві зносини з особою, яка не досягла статевої зрілості. Але були внесені зміни у зв’язку з ратифікацією Лансаротської конвенції. Тепер йдеться про те, що статеві відносини між дітьми, які мають добровільний характер, не підпадають під кримінальну відповідальність. Якщо мова йде про дорослу особу, то там є певні моменти. Цей 13 річний хлопець відповідальності нести не буде”, – зазначила адвокатка. 

Водночас психологиня Катерина Гольцберг відзначила, що просування такої поведінки дівчинки з боку батьків може негативно позначитися на її майбутньому. 

“Я не змогла уявити майбутнє такої дитини. Як психологиню, мене це найбільше бентежить. Її поведінка не відповідає віковим особливостям розвитку дитини. Через такі амбіції батьків дитина штучно дорослішає. Виходить так, що в неї майже відсутня дитяча частина життя. Вона одразу потрапляє в іншу реальність, яка зовсім не корелюється з тим, що відбувається в неї в душі. Дитина, на мій погляд, стає маріонеткою своїх батьків. Такі діти часто живуть за сценарієм, який вибудовують батьки. А потім вони не знають, як побудувати своє власне життя, стаючи дуже інфантильними. Або навпаки намагаються компенсувати непрожите дитинство. Це не зовсім дитячий вибір. Навіть якщо мама вважає, що це бажання дитини. Для дитини цього віку найважливіші люди у світі – батьки, вони авторитети. Маленька дитина дуже легко сканує бажання батьків. Дитина цього віку не може усвідомлено бажати саме цього. У 8 років дитина хоче гратись в дорослість і догодити мамі, а не жити з хлопцем”, – підсумувала психологиня.

Про те, які міжнародні документи та закони України захищають дітей від сексуального насильства та загроз у мережі йдеться у статті Вищої школи адвокатури.

Одним із напрямів запобігання та боротьби з такими правопорушеннями має стати широка інформаційна кампанія із висвітлення, зокрема: прав дітей і загроз, наявних для них у цифровому середовищі; системи інформації про державні та недержавні установи й організації, які здійснюють діяльність у вказаній сфері та можуть надати професійну консультацію і допомогу постраждалим; національних гарячих ліній”, – зазначає доктор юридичних наук Георгій Попов. 

Крім того, нагадаємо, що 18 лютого Верховна Рада посилила покарання за сексуальне насильство та сексуальну експлуатацію дитини. 12 березня відповідний законопроєкт підписав президент. 

Також в Україні діє закон про вік згоди з 16 років. Тут йдеться про сексуальні стосунки між неповнолітньої та дорослою людиною.  


Схожі записи

За деревами не видно лісу: реалії секс-індустрії з перших вуст

Олена Зайцева

Уявний вирок: як судять за переслідування в Україні

Марія Смик

Жінки зняли рекордну кількість фільмів у 2020 році