Повага
Статтi

В Україні створили комікс про дівчат в IT-сфері

Сюжет коміксу розповідає юним читачам та читачкам про пригоди чотирьох дівчат, які на власному прикладі покажуть, як це бути дівчинкою-STEM. У невеликому місті ІТ-компанія оголосила конкурс серед школярів і школярок: потрібно створити винахід, що змінить світ на краще. Команда переможців полетить у Каліфорнію на зустріч із Ілоном Маском. Чотири десятикласниці об’єднали свої зусилля, щоб реалізувати проект, який допоможе подолати проблему світового масштабу. Їхні супротивники – найрозумніші хлопці міста.

Подивитись комікс можна за посиланням.

Представили роботу до Міжнародного Дня дівчат в інформаційно-комунікаційних технологіях (ІКТ).  Розробниками і ініціаторами стали Центр “Розвиток КСВ” спільно з UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення в рамках ініціативи Дівчата STEM.

Ідея створення коміксу є результатом Хакатону для дівчат-студенток на тему “Як зацікавити дівчат з раннього віку до технічних спеціальностей?”, що проходив у Києві в липні 2018 року. Як продемонструвало дослідження Майкрософт у 2018 році, дівчата часто приділяють менше уваги вивченню STEM-предметів через гендерні стереотипи. Їм не вистачає успішних прикладів для наслідування та практичних навичок.

У результаті  у STEM-професіях, які є престижними і високооплачуваними, працюють тільки 23% жінок. “Провівши опитування серед школярок та студенток, ми були вражені отриманими даними
щодо того, чому вони не обирають технічні спеціальності. Зокрема, 23% дівчат визнали,
що невпевнені у своїх силах”, – розповідає Наталія Кошовська, радниця програми з гендерних питань.

За її словами, для того, щоб забезпечити конкурентоспроможність країни у сфері розвинених технологій, необхідно мати велику спільноту розробників, і якщо в неї увійдуть дуже мало жінок, країна може втратити половину своїх кандидатів. Саме тому надзвичайно важливо забезпечити молодих дівчат з лідерськими навичками та практичним досвідом у STEM, щоб залучити більше жінок до галузі та дозволити їм діяти на благо своїх громад та країни в цілому як рушії соціальних змін.

«Для подолання гендерних стереотипів у професіях ми створили комікс, у якому розповідаємо школярам і школяркам, що в технологічних конкурсах можуть вигравати дівчата. Також ми знайомимо дівчат з рольовими моделями – їхніми однолітками, і сподіваємось, що багато дівчат захочуть бути такими, як Ася-айтішниця або Ліза-інженерка», – говорить Марина Саприкіна, засновниця ініціативи Дівчат STEM, голова Правління CSR Ukraine.

Схожі записи

«Революція в українському жіночому футболі»: чоловічим клубам рекомендують утримувати жіночі команди

Бути чи не бути фемінітивам?

«Бентежні» Лінн Ульман: сцени з доньчиного життя

Ганна Улюра