7 вересня об 11:30 в інформаційному агентстві УНІАН представниці жіночих громадських організацій презентують незалежний моніторинговий проєкт #вибориБЕЗсексизму, в рамках якого буде працювати електронний помічник – чат-бот.
Крім фіксації випадків сексизму, чат-бот також надаватиме безкоштовну юридичну та психологічну допомогу жінкам, які братимуть участь у виборах.
За словами ініціаторок проєкту, під час місцевих виборів цієї осені вперше в історії виборів в Україні буде застосована 40-відсоткова гендерна квота. Відтак кількість учасниць перегонів має стати рекордною.
«Політикині частіше, ніж їхні колеги чоловіки, стикаються з проявами сексизму та дискримінації. А в період виборів перед ними стоїть подвійний виклик: вести конкурентну боротьбу та воювати з суспільними упередженнями й гендерними стереотипами», — каже авторка проєкту Ірина Тишко.
На її переконання, під час виборчих перегонів проти жінок конкуренти застосовують брудні технології, кібербулінг та психологічний тиск, тому жінки потребують всеосяжної підтримки та допомоги, особливо з боку інших жінок.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Окрім законодавчого регулювання, потрібна ще і психологічна підтримка» — Ольга Айвазовська про діджитал харасмент у політиці
«Ми створили коаліцію жіночої солідарності, яка стане опертям для кандидаток. Наш проєкт зробить проблему сексизму під час виборіві в політиці загалом більш видимою, що у подальшому дозволить розробити правовий захист проти сексизму в Україні», — відзначила Лариса Кобелянська, координаторка Громадської експертної ради при МФО «Рівні можливості».
У конференції візьмуть участь: Лариса Кобелянська, координаторка Громадської експертної ради при МФО «Рівні можливості», Христина Кіт, голова «Асоціації жінок-юристок України» ЮрФем, Ольга Неманежина, голова «Ради жіночих ініціатив», Ірина Тишко, координаторка проєкту #вибориБЕЗсексизму
Нагадаємо, 25 жовтня цього року відбудуться вибори до місцевих рад, де буде реалізована 40% гендерна квота: при формуванні виборчих списків політичні партії мають дотримуватися законодавчої норми про внесення у кожну п’ятірку кожного виборчого списку не менше двох кандидатів кожної статі – чоловіків або жінок. За невиконання цього принципу списки політичних партій ЦВК не зареєструє.