Повага
Дайджест

Що обіцяють жінки у Раді: Чорновол, Сюмар, Огневич

У Верховну Раду VIII скликання обрали 47 жінок-депутатів, і це найбільша кількість за всю історію країни. Система народного контролю «Слово і Діло» вирішила порівняти депутаток 8-го скликання Верховної Ради та оприлюднити їх обіцянки. Так найбільше жіноцтво представлено в «Опозиційному блоці», найменше – у партії Президента.

9a69df2c5fa858d692064f988d29f0b5.png

Хоча у президентській партії жінок чи не найменше, у парламент, завдяки прохідним місцям, вдалось завести найбільше депутаток – 14. Наприклад, лікар Ольга Богомолець, яка вже встигла дати 7 обіцянок, 4 з яких виконала. Серед тих, що в процесі виконання, Богомолоць обіцяє, що найближчим часом в Україні пройде загальна військово-медична мобілізація та буде створено інформаційний ресурс, метою якого є допомога родинам, які втратили годувальника.

Від «Народного Фронту» до Ради зайшли дві колишні журналістки – Тетяна Чорновол і Вікторія Сюмар. Борець з корупцією Чорновол встигла дати лише 2 обіцянки, у ВР вона планує приділити особливу увагу особистості Коломойського в рамках антикорупційної діяльності.

В «Опозиційному блоці», в який перевтілилась Партія регіонів, уже не буде Ганни Герман та Олени Бондаренко. Натомість на заміну їм у велику політику повертаються Наталія Королевська і сестра Сергія Льовочкіна – Юлія Льовочкіна. У Наталії Королевської 69 обіцянок. Та більшість з них давались на посаді міністра соціальної політики. Із свіжих, Королевська обіцяє встановити пам’ятник загиблим мирним жителям у Слов’янську.

Олег Ляшко привів до Ради співчаку Злату Огневич та Олену Кошелєву – харківську волонтерку. Та новоспечені депутатки ще не давали обіцянок.

Із «Батьківщиною» під купол на Грушевського йде Надія Савченко, в якої також поки що немає обіцянок.

Для порівняння, у Швеції у парламенті 156 жінок, у Німеччині – 204, а у Франції – 155.

Схожі записи

Хто представлятиме інтереси жінок у Верховній Раді України нового скликання?

Взлет (и падение) женщин-редакторов

Боротьба з сексизмом і розробка законодавства: з якими проблемами зіштовхуються в Україні, Бельгії і Франції