Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Пілотний проєкт із підготовки водійок вантажівок: як узяти участь у відборі
Статтi

Пілотний проєкт із підготовки водійок вантажівок: як узяти участь у відборі

В Україні стартував пілотний проєкт із підготовки водійок вантажівок. До нього долучилося вже 10 компаній, що займаються перевезеннями, які висловили готовність підтримати ініціативу та надати робочі місця, повідомляє Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України.

«Мета ініціативи — розширення професійного потенціалу жінок у сфері перевезень. Проєкт фокусуватиметься на утвердженні гендерної рівності в професії та задоволенні потреби на ринку праці у водіях-далекобійниках завдяки залученню жінок», — йдеться у повідомленні.

Географія проєкту охоплює чотири міста: Київ, Тернопіль, Рівне і Хмельницький. У межах ініціативи заплановано навчання 100 жінок, які після завершення курсу отримають необхідну кваліфікацію та водійське посвідчення категорії «С» або «СЕ». Компанії, що беруть участь у проєкті, вже готові працевлаштувати 80 випускниць.

«Сьогодні дефіцит кадрів фіксується у багатьох сферах, перевезення — не виняток. Через повномасштабне вторгнення дефіцит водіїв вантажного транспорту на приватних підприємствах сягає близько 30%. Разом з тим, це одна з надзвичайно важливих професій як для доставки стратегічно важливих вантажів, так і для роботи економіки в цілому, адже логістика орієнтується саме на автомобільний транспорт. Наші водії забезпечують сталість логістичних ланцюгів та безперебійну доставку вантажів. Очікую, що невдовзі до них долучаться більше водійок. Саме для цього ми ініціювали пілотний проєкт з підготовки жінок кермувати вантажівками з можливістю подальшого працевлаштування», — заявив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач.

Долучитися до проєкту можуть жінки, які мають дійсне водійське посвідчення категорії «В» або «С», досвід практичного водіння понад три роки. Для участі у відборі потрібно до 26 вересня заповнити анкету

Схожі записи

Монтувальниці сонячних електростанцій: як жінки освоюють нові професії

Гендерні квоти не працюють?

Із повагою і без знецінень: як підтримувати одна одну в складні часи?

Юлія Гуш