Повага
Image default
Статтi

25 тисяч голосів: як українки/ці об’єднались на підтримку Стамбульської конвенції

Співачки, правозахисниці, телеведучі та письменниці. У мережі пройшла кампанія на підтримку ратифікації Стамбульської конфенції.  В результаті петиція на сайті президента України зібрала 25 000 необхідних підписів, більш того, кількість збільшується. 

На своїх сторінках учасниці кампанії публікували історії про домашнє насильство, жертвами якого стали вони чи їхні близькі та закликали підписати петицію. Документ закликає ратифікувати Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству.

Зокрема, спортсменка та телеведуча Уляна Пчолкіна поділилася особистою історією.

Він просто не чув слова «ні». А потім розповідав про це моїй подрузі, з якою зустрічався, що у нас просто був секс. Я сказала, що це неправда й він це вигадав. Чому мені було соромно за те що він зробив? Я не знаю. Чому я не сказала нікому досі? Я не знаю.Чому я це пишу зараз? Я знаю! Кожна 3 жінка у світі, потерпала від фізичного чи сексуального насилля від партнерів чи сторонніх. Кожна 4 жінка та кожен 10 чоловік постраждали від домашнього насилля. Підпиши петицію за ратифікацію Стамбульської Конвенції (лінк у першому коментарі) та допоможи мені загоїти рану від насилля“, — написала жінка.

Засновниця компанії «Медіа Ритм» Анастасія Герасименко розповіла про історію своєї бабусі, яка потерпала від насильства.

Закликала долучитися до ініціативи і поетка та письменниця Катерина Бабкіна. Вона пригадала, як тема домашнього насильства турбує жителів Франції.

А от люди на вулиці, полісмени на Пер Лашез, адміністратор готелю де я жила та кожен други офіціант чи тка, які подавали мені їжу питали мене що сталося. Скейт багато кому підходив, але не всім. Полісмени на кладовищі, наприклад, влаштували мені реально допит, як можна впасти так, щоби підбити обидва ока (з носу набряк уже був спав), якась жіночка в автобусі питала як саме я впала і коли і чи часто я падаю. А я, по-перше, взагалі не стою на скейті, по-друге повважала це все за прикре порушення моїх кордонів. Яка різниця чужим люядм, як і звідки я падала?!“, — написала Бабкіна.

Відеозвернення про домашнє насильство в Україні та необхідність його зупинити записала також українська реперка Alyona Alyona.

Насильство калічить всіх, хто з ним стикається, вирватися і відновитися дуже складно. Позбутися дитячих спогадів щодо насильства фактично неможливо. А зміна ставлення до цього явища залежить від нас. В кожної і кожного свій рівень впливу і відповідальності.Інколи достатньо поставити один підпис, щоб запустити зміни“, — написала у Facebook письменниця, адвокатка та журналістка Лариса Денисенко.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: От я єдиний раз заміж вийшла і ти терпи

Зазначимо, Україна підписала Стамбульську конвенцію ще 11 листопада 2011 року, однак досі не ратифікувала її. Проект Закону про ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами, вносився до українського парламенту в листопаді 2016 року і не набрав необхідної кількості голосів. Попри те, що в документі йдеться про важливі та актуальні питання, конвенція продовжує викликати гострі дискусії і досі не є ратифікованою.

Схожі записи

Російський професор, молитви та залякування гейпропагандою

Починаєш пропадати на аеродромах — парашутистка Катерина Логгінова про світові рекорди

Робота в українських дитсадках: «Такого просто не должно быть» (і це не про гендерні стереотипи)