Повага
Image default
Статтi

Папа Франциск закликав захистити жінок від домашнього насильства під час карантину

Папа Римський Франциск закликав захистити від домашнього насильства жінок, які перебувають в самоізоляції, оскільки у період карантину зросла кількість таких випадків.

Про це повідомляє Reuters.

«Іноді вони (жінки — ред.) ризикують стати жертвами насильства під час спільного життя, яке вони несуть як важкий тягар. Давайте помолимось за них, щоб Господь дав їм сили і щоб наші громади підтримували їх разом з їхніми родинами», — сказав Папа у своєму зверненні в понеділок.

Як зазначає видання, кількість випадків домашнього насильства зросла, оскільки багато країн запровадили жорсткі обмеження на вихід з будинків, аби зупинити поширення коронавірусу.

Згідно з даними програми боротьби з побутовим насильством у Сполучених Штатах, які наводить ЗМІ, кількість звернень за час карантину в країні зросла на 24%. В Іспанії кількість дзвінків на лінію довіри для жертв насильства зросла на 12,4%.

Нагадаємо, раніше Повага писала, що Громадський Альянс “Політична дія жінок” разом з громадськими правозахисними та феміністичними організаціями звернувся до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова з вимогою посилити реагування поліції на випадки домашнього насильства протягом карантину, запровадженого через поширення COVID19.

За інформацією Альянсу, жінки, які звертаються за допомогою до громадських організацій, повідомляють, що поліцейські, які приїжджають на виклики, часто схиляють жінок не писати заяви про насильство, відмовляються виносити термінові заборонні приписи, пояснюючи це карантином, а також вимикають нагрудні відеореєстратори під час спілкування.

Через це представники Альянсу припускають, що Нацполіція умисне викривлює чи замовчує інформацію щодо статистики із випадками домашнього насильства.

9 квітня Міністерство внутрішніх справ запустило чат-бот для протидії домашньому насильству під час карантину.

 

Схожі записи

Гендерний скандал на міжнародному марафоні — жінки закликали бойкотувати забіг через різницю у винагороді

«Політика більше не має виключно чоловічого обличчя»: стартував IV Український Жіночий Конгрес

Гендерне насильство: що прочитати, аби зрозуміти проблему?

Тамара Марценюк