Повага
Статтi

П’ять журналісток, які змінили професію та світ

Якби можно було запросити на вечерю кого завгодно, Повага точно запросила би видатних жінок, які змінили назавжди не тільки застарілі патріархальні правила усередині своєї професії, але й цілий світ. Цей матеріал про п’ять видатних журналісток свого часу.

Мері Гарбер

В 1946 році спортивна журналістика була чоловічою сферою, коли жінкам заборонялося з’являтися в прес-центрах та роздягальнях, а тренери їх просто ігнорували. В цей час американска спортивна журналістка Мері Гарбер відкрила шлях спортивним райтеркам. Спочатку вона писала про спортивні змагання в середній школі, потім висвітлювала різні види спорту для “The Twin City Sentinel” та “The Winston-Salem Journal”. В 2005 році вона стала першою жінкою, яка отримала премію Associated Press Sports Editors’ Red Smith Award яка присуджується з 1981 року редакторами спортивних видань за значний вклад в спортивну журналістику.

Етель Пайн

Коли в 1953 році до Вашингтона приїхала репортерка «Чикагського захисника» Етел Пайн, мало білих репортерок – і навіть менше темношкірих жінок – писали про Білий дім. Вона була відома як «Перша леді чорної преси» і стала першою афроамериканською коментаторкою, яка працювала в національній мережі, коли телеорганізація «CBS» найняла її у 1972 році.

Пайн висвітлювала ключові події в русі за громадянські права і завоювала репутацію агресивної журналістки, коли вона запитала у 34-го президента США Дуайта Ейзенхауера, коли він планує заборонити сегрегацію в міждержавних поїздках. Відповідь президента, що він відмовився підтримувати особливі інтереси, зробила громадянські права важливим питанням національних дебатів.

Маргарет Фуллер

Була американською журналісткою, письменницею, критикинею, борчинею за права жінок, яскравою представницею американського трансценденталізму (напрям філософії, який вивчає те, що лежить за межами досвіду, те що неможливо пізнати зважаючи на досвід). Її книга «Жінка в XIX столітті» (англ. Woman in the Nineteenth Century) вважається першим значним твором про фемінізм у США.

Вона стала першою редакторкою видання «The Dial» в 1840 році, а потім перейшла в редакційний колектив New York Tribune. В 1846 році редакція направила її до Європи в якості своєї першої кореспондентки-жінки. Фуллер мала репутацію найбільш начитаної людини в Новій Англії, а також була першою жінкою, яка отримала доступ до бібліотеки Гарвардського коледжу.

Їй належить відома фраза “Сьогодні читач, а завтра лідер” (гра слів “Today a reader, tomorrow a leader”).

Лідія Качо

Одна з найбільш безстрашних журналісток Мексики Лідія Качо розпалила скандал у своїй країні після написання книги, в якій стверджувала, що видатні бізнесмени змовились на захист замкнутого кола педофілії. Її повідомлення про насильство над жінками та сексуальне насильство над дітьми продовжує привертати увагу до несправедливості у всьому світі, водночас сама Качо живе небезпеці і пережила кілька замахів на вбивство.

Лідія Качо такожстала першою жінкою в Мексиці, яка дала свідчення у Верховному суді після того, які її побили та згвалтували у зв’язку із журналістською роботою. Незважаючи на те, що кількість журналістів в Мексиці, яких було вбито з 2006 року, перевищила 70 людей, Качо продовжує повідомляти про корупцію в Мексиці та по всьому світу.

Маргарет БуркВайт

Маргарет Бурк-Вайт була першою акредитованою жінкою-фотографом під час Другої світової війни, одною із перших чотирьох фотографів журналу “Life” та першою, кому було дозволеною літати на бойову місію. Десятиліттями вона висвітлювала конфлікти, громадянські війни, гуманітарні кризи та стихійні лиха. Вона задокументувала сегрегацію на американському Півдні, була останньою особою, яка опитувала Ганді до вбивства, була однією з перших фотографів, яка зафіксувала звільнення нацистських таборів смерті та пережила торпедний напад під час подорожі на кораблі до Північної Африки у 1943 році

За матеріалами www.stylist.co.uk

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зі святом. В українських медіа жінки отримують на 20% менше, ніж чоловіки

Звичайно, не тільки п’ять видатних журналісток працювали по всьому світові, таких жінок тисячі й тисячі. Поділіться з нами, хто надихає вас?

Підготувала Єлизавета Кузьменко

Схожі записи

Сексистський скандал у виші: викладача відсторонили, а студенток картають, що не змовчали

У Великій Британії планують дозволити жінкам воювати на передовій

«Це воює вона»: як у Києві презентували книжку про воячок