Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Latexfauna та дописи про однокласниць: як гурт визнав, що помилився
Статтi

Latexfauna та дописи про однокласниць: як гурт визнав, що помилився

Український гурт Latexfauna обурив своїх прихильників та прихильниць, опублікувавши нібито жартівливі пости, присвячені початку навчального року. У публікаціях в інстаграмі виконавці запропонували обрати найбільш характерний для себе образ однокласниці. Дівчат на фото зобразили мізогінно, стереотипно та сексуалізовано.

Після розголосу гурт видалив публікації. А також у партнерстві з центром 4help виконавці підготували роз’яснення, «що не так із дописом про однокласниць». У дописі Latexfauna просить вибачення, зауваживши, що розібралися, чому їхня «комунікація є обурливою для стількох людей».

Латексфауна однокласниці

Із чого все почалося?

До 1 вересня український гурт Latexfauna опубілкував допис в інстаграмі «Яка ти однокласниця?». До публікації додали ілюстрації, згенеровані штучним інтелектом, де жіночими обличчями були обличчя учасників гурту.

Серед підписів до фото були такі варіанти: «Ліна — злісна принципова незайманка»; «Аліна — дівчина з найкрасивішою сракою»; «Лєна. Подейкують шо оральниця, а на самом делі ноу».

Однокласниця

Після цього користувачі звинуватили гурт у сексизмі та цькуванні дівчат. Також зауважили, що в такий спосіб відбувається сексуалізація підлітків і нормалізація цькування. Представники Latexfauna віджартовувалися, відповідаючи на критику.

Латексфауна

«Ми гурт, який постійно сексуалізує як чоловіків, так і жінок»

Згодом, гурт опублікував добірку в такому ж стилі з образами хлопців-однокласників з підписами: «Льоша Кунілінгвіст — має гарно розвинений артикуляційний апарат»; «Коля Гіппократ — клянеться, що не др*чить»; «Дуся Фантазьор — мав секс у кожному санаторії».

Читачки й читачі вказували, що гурт мав би перепросити, а не продовжувати навішувати ярлики та поводитися непрофесійно.

«Серйозно? Замість того щоб вибачитися за недолугий жарт і закрити цю тему, ви вирішили ще й чоловіків принизити?». «Наявність подібного посту й про хлопців не скасовує зашкварність попереднього. Бо й ті, й інші — це діти! Правильно ж, однокласники — це ж школярі по суті? І щодо дівчат, і щодо хлопців, це не ок», — зазначили в коментарях.

У відповідь директор Latexfauna Борис Гінжук заявив, що допис є відсиланням до треку Cherkaschyna. За його словами, гурт вирішив обіграти стереотипні пліткування, які є в школах.

«Ми гурт, який постійно сексуалізує як чоловіків, так і жінок. Ми не бачимо в цьому нічого поганого. Тож, наступним постом про однокласників ми показали, що урівноважуємо статі в диспуті про об’єктивації. Ба більше, ми вважаємо, що в Україні замало сексуалізують чоловіків», – заявив Гінжук.

Вибачення та роз’яснення

Зрештою гурт Latexfauna видалив дописи про однокласників та однокласниць. Натомість опублікували роз’яснення, що не так із їхніми так званими жартами.

«Незважаючи на шквал коментарів, ми не могли зрозуміти і вважали пост дуже дотепним. Отож ми вирішили дослідити питання ґрунтовно й проконсультувалися у фахівців та фахівчинь команди @4help.psycenter та Олександром Авдєєвим, що досліджує гумор, зокрема. Тому це зайняло певнй час.

Ми, врешті-решт, зрозуміли, чому ця комунікація є обурливою для стількох людей. Нам прикро, що матеріал приніс комусь образу. На нашому прикладі вкотре стає повчально те, що вчитися ніколи не пізно», прокоментували публікацію.

Виконавці запевняють, що не хотіли когось образити. А всі коментарі від гурту захисна реакція. Натомість тепер визнають свою помилку і просять вибачення.

Така комунікація від музикантів сподобалася користувачам та користувачкам. Тож у коментарях їх хвалять за правильні висновки та рішення:

«Це найбільш доросле і виважене рішення гострої проблеми, яке я бачив в інтернеті, поважаю дуже такий конструктив», «Дуже рада що ви перепросили і скористались реакцією людей на свій жарт, щоб краще зрозуміти».

Схожі записи

Просто про важливе – у Харкові з’явився центр, де навчатимуть засадам гендерної рівності

П’ять міфів про становище жінки в традиційній українській культурі

Херасмент вовка Червоної Шапочки або про що мовчать старі казки