Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Частину держфінансування партії мають використати для просування жінок на виборах — УЖФ
Статтi

Частину держфінансування партії мають використати для просування жінок на виборах — УЖФ

Міжнародний благодійний фонд “Український жіночий фонд” (УЖФ) закликає політичні сили використати частину державного фінансування на програмну діяльність із просування політики гендерної рівності всередині партій, залучення, навчання та просування жінок-лідерок. Йдеться про фінансування, яке партії отримають в якості заохочення за забезпечення представництва у Верховній Раді кожної зі статей на рівні не менше третини депутатської фракції, так і на загальних підставах.

Дві партії отримають додаткове фінансування із державного бюджету за більш збалансоване представництво жінок та чоловіків у Верховній Раді – «Європейська солідарність» та «Голос». Окрім того, на загальних підставах державне фінансування буде розподілене між десятьма партіями, які отримали не менше 2% голосів виборців у загальнодержавному виборчому окрузі.

Наразі для партій, які отримають державне фінансування, відсутній механізм заохочення до використання частки цих коштів для забезпечення рівної участі жінок і чоловіків у громадсько-політичній діяльності та прийнятті суспільно важливих рішень. Про це йдеться у дослідженні організації.

Тож “Український жіночий фонд” закликає політичні партії  під час місцевих виборів дотримуватись квоти та рівномірно розподіляти місця нагорі та внизу списків між кандидатами та кандидатками. Задіяти потенціал жінок для подальшого  партійного розвитку, а також для підготовки у якості кандидаток до місцевих виборів.

Нагадаємо, за даними Центральної виборчої комісії до Верховної Ради проходять 337 чоловіків (79,5%) та 87 (20,5%) жінок. Таке представництво все ще залишається не репрезентативним адже жінки складають 54% населення країни, однак є кроком вперед порівняно з усіма попередніми скликаннями Верховної Ради.

За виборчими списками від політичних партій по багатомандатному виборчому округу з 225 депутатів до Верховної Ради проходять 60 жінок (27%).

Формальне дотримання гендерної квоти у виборчих списках (розміщення жінок в другій половині списків) не змогло забезпечити 30% жінок серед обраних депутатів.  В той же час, партії, які забезпечили більш рівномірний розподіл місць в першій половині виборчих списків, наблизились до гендерного балансу серед обраних депутатів.

В одномандатних округах, із 199 депутатів до Верховної Ради проходять 27 жінок (14%). Незбалансованим є представництво серед обраних кандидатів у регіональному розрізі. У восьми областях України серед обраних в одномандатних округах депутатів немає жодної жінки.

Результати голосування в одномандатних округах свідчать, що на виборців не вплинули стереотипи щодо статі народного депутата. Частка жінок, обраних в округах пропорційна частці кандидаток.

Схожі записи

Проблема ранніх шлюбів у світі та в Україні

Інна Совсун: чоловіки й жінки мають домовлятися між собою

Ольга Полякова подає до суду на українське медіа за образу доньки

2 коментарі

Андрій 13 Травня 2020 at 6:07 pm

Голосувати варто за професійні якості та досягнення, а не за геніталії.

Андрій 13 Травня 2020 at 7:07 pm

Чомусь не можу опублікувати коментар. Схоже, про свободу висловлення власної думки на цьому ресурсі не чули.

Коментарі закриті.