Повага
  • Головна
  • Статтi
  • 10 історій про «хороших» жінок та трохи моралі про виховання дівчат
Статтi

10 історій про «хороших» жінок та трохи моралі про виховання дівчат

«Правильна» («хороша», «турботлива») дівчинка зростає тихою, скромною, охайною. Її навчили всім догоджати та всім подобатися, бути ввічливою, піклуватися про людей, рослини та тварин.

Вона виросла не на безлюдному острові та не у світі поні та єдинорогів, а в реальному світі, де живуть різні люди з різними намірами та характерами. Вона хотіла всім подобатися та всім догоджати, бо це – призначення дівчат і жінок у суспільстві. А погані жінки, які не хочуть усім догоджати, називаються в цьому світі стервами та «жінками з характером».

Так ось, була вона «хорошою» дівчиною, а потім перетворилася на «хорошу» жінку. Вона всім подобалася, її всі любили, її ставили у приклад іншим жінкам, бо вона лагідна, ввічлива, доглянута, турботлива, їй дуже важко відмовляти людям чи казати їм неприємні речі. Вона була чесною з собою та світом, тому що щиро хотіла робити всім добро. І почали з нею та з іншими «хорошими» жінками  траплятися такі або подібні історії (усі вони реальні).

Історія перша. Якось вона пішла до гінеколога – старші жінки казали, що він дуже хороший та досвідчений. Їй було всього 22 роки та очікуваний огляд її дещо нервував, бо соромно, незручно та холодно. І ось вона залізає на це совіет-стайл гінекологічне крісло і тут лікар їй каже: «Розслабся, ти ж статевим життям живеш, тож розслаблятися вмієш». Воно, звичайно, треба було відразу тому дядькові заїхати п’ятою в око, але ж він шанований лікар, он про нього як добре кажуть, але дівчина подумала, що то справді її провина та нерви. А те, що треба було йому дати в око, вона зрозуміла десь років за надцять, коли вже перестала бути «хорошою» дівчиною.

Історія друга. Її сексуальний партнер чи чоловік не хотів користуватися презервативом (мовляв «нюхати троянди у протигазі» бла бла бла), та замість того, щоб сказати йому «Коханий, я тебе люблю, але сексу в нас більше не буде, доки ми не вирішимо це питання» або «ходімо до лікаря та порадимося щодо прийнятних для нашої пари засобів контрацепції та разом пошукаємо інформацію в книжках чи в Інтернеті», вона нічого йому не сказала, а мовчки робила аборти або радилася з подругами та лікарями щодо можливих альтернатив.

Історія третя. Замість того, щоб одружитися з тим, з ким вона хотіла, вона підкорилася суворому татові, який наполягав на шлюбі з представником власної етнокультурної спільноти, а коли він виявився жорстоким тираном та чинив насильство, тато дуже не хотів, щоб дочка розлучилася.

Історія четверта. Замість того, щоб відпочивати вночі, вона готувала різні страви трьом дорослим чоловікам у своїй сім’ї, бо вони мали різні смаки чи спеціальні дієти. Вона лягала спати опівночі та прокидалася о 5-й ранку, тому що працювала повний робочий день.

Історія п’ята. Коли до неї чіплятися чоловіки та обмацувати її в переповненому вагоні метро, вона не казала ані слова, бо «незручно, неввічливо, соромно» тощо, тож краще потерпіти.

Історія шоста. Її регулярно бив чоловік із безпідставних ревнощів (або зловживав алкоголем), а сам регулярно їй зраджував. І вона не могла від нього піти та  захиститися, бо «як же діти без батька»

Історія сьома. Її чоловік був жорстоким у вихованні дітей, вона дуже за них переживала, але в неї не було достатньо сил, аби йому опиратися, бо він же «голова» та  «авторитет»

Історія восьма. Вона погоджувалася на низькооплачувану роботу, щоб устигати дбати про сім’ю, бо простіше піти з цієї роботи раніше, бо «як же діти без мами 8 годин на добу»

Історія дев’ята. Вона була дуже успішною, зробила кар’єру, народила дітей, ходила на фітнес, не любила повних жінок та дбала про свою красу. Але (так говорять) періодично непритомніла через те, що постійно була на дієті.

Історія десята. Їй було важко відмовити людям, тож вона постійно дбала про те, щоб усім було добре, а про неї ніхто не дбав, і зрештою вона прожила важке та нещасливе життя. Бо щиро вірила, що її покликання – дбати передусім про інших, а не про себе.

Мораль

Так ось, шановні чоловіки, жінки, батьки та вчителі, бабусі та дідусі.  От коли ви виховуєте своїх та інших дівчат як «правильних» та «хороших», Ви справді сподіваєтеся, що (Ваша) дівчинка житиме в ідеальному світі, де всі будуть її поважати, цінувати та дбати про неї так, як вона дбає про інших? Якої долі ви бажаєте дівчаткам – не абстрактним, а вашим рідним? Яку мудроженщіну ви хочете виховати? Для кого ви хочете її виховати?

Добре, якщо дівчинці буде щастити з усіма – з партнером чи чоловіком, викладачем в університеті, роботодавцем, сусідами, подругами та друзями, колегами та попутниками. І тоді їй ніколи не доведеться казати людям «ні» та інші неприємні речі.

АЛЕ ТАК НЕ БУДЕ. І якщо ви навчите її опиратися несправедливості, дбати про свої потреби, давати відсіч аб’юзерам та ґвалтівникам, хамовитим начальникам та нав’язливим сусідам у купе, ви справді зробите ну ДУЖЕ хорошу для дівчинки річ. І хай її назвуть «стверво», «хамка», «жінка з характером» (до слова, про чоловіків немає такого вислову), «феміністка», але їй удасться уникнути великої кількості проблем.

Я завжди була трохи «неправильна», але єдине, про що я шкодую, що я проявила свій характер пізніше, ніж могла би, та слабше, ніж могла би. І з кожним роком життя (так-так, після 40 років), я стаю все більш сміливою. І свою дівчинку я не вчу бути «правильною», хоча, здається, вона і так про це здогадується.

Олена Стрельник

Схожі записи

Жінки вперше очолили дискусії в Давосі: про що вони говорили?

Чим рух за права людини корисний для сучасної Церкви?

Марія Кісіль, волонтерка: Наша сила в тому, що нас багато

Наталка Сіробаб