Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Звинувачення у домаганнях: Талашко написав заяву на звільнення
Статтi

Звинувачення у домаганнях: Талашко написав заяву на звільнення

Викладач Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого та народний артист України Володимир Талашко, якого публічно звинуватили у домаганнях кілька жінок, написав заяву на звільнення з університету.

Про це повідомила акторка Вікторія Муштей, яка однією з перших розповіла про домагання.

За її словами, Талашко написав заяву на звільнення за власним бажанням та більше не викладатиме.

«Дякую кожній дівчині, яка наважилася написати заяву до університету та міністерства. Всі потоки бруду та труднощі коштували того, щоб нові студентки та абітурієнтки не зазнавали насильства. А також! Щоб це було прикладом іншим педагогам, які зловживають своєю владою», — написала Муштей.

Утім акторка додала, що внутрішнє розслідування університету затягують. Група, яка займається цим питанням, так і не сконтактувала з нею. За її словами, група працюватиме до 31 грудня.

«У листі я вказала, що в мене є контакти дівчат, яких домагався Талашко, я готова їх надати та співпрацювати з групою розслідування. Група почала працювати, за офіційними даними, 1 вересня.

Мені ніхто не відповів, зі мною не зв’язалися досі. Тільки завдяки Владу Білоцькому, який подавав адвокатські запити, ми дізналися про результат роботи групи розслідування станом на 19 жовтня.

Вони взяли інформацію до відома Продовжили роботу групи до 31 грудня. Це банальне бажання затягнути процес і по-тихому зам’яти питання. Висновки очевидні», — додає вона.

Читайте також: В Україні є кримінальна відповідальність за домагання, але на практиці таких справ немає — суддя

Талашко і домагання

Станом на початок вересня шість жінок відкрито звинуватили актора Володимира Талашка в сексуальних домаганнях. Одна з них зазнала цькування у соцмережах.

Після розголосу Талашка відсторонили від викладання в університеті Карпенка-Карого, а виш створив комісію, що має вивчити заяви всіх жінок. Університет навіть запросив міжнародні та громадські організації приєднатися до робочої групи з розслідування звинувачень. А Міністерство культури та інформаційної політики ініціювало службове розслідування.

Своєю чергою активістки підготували звернення до посадовців, у якому закликали їх до системних змін у протидії домаганням у вишах. Його можуть підписати всі охочі.

Раніше сценарист і кінокритик Богдан Панкрухін оприлюднив історії жінок, які були абітурієнтками або студентками Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого й потерпали від сексуальних домагань із боку викладача й актора Володимира Талашка. 

Згідно зі свідченнями, Талашко нібито неодноразово домагався не лише своїх студенток, а й дівчат, які щойно закінчили школу й приїхали вступати до вишу. Чоловік запрошував їх до себе додому, фотографував оголеними, маніпулював, обіцяючи посприяти під час вступу й огидно залицявся. Сам Талашко ці факти спростовує.

Схожі записи

5 фільмів про жінок, які рятують природу

Проблеми доброволиць, переселенок, жінок в зоні військового конфлікту обговорюють, досліджують і намагаються вирішити

Вікторія Кобиляцька

«Жіночі» та «чоловічі» професії: чому потрібно ламати стереотипи

Юлія Гуш