• Home
  • Колонки
  • Житомирська поліція, сексизм та гендерна нечутливість
Колонки

Житомирська поліція, сексизм та гендерна нечутливість

Уперше за період нової поліції тимчасовий виконуючий обов’яки начальника ГУНП у Житомирській області Валерій Рудик та його заступники 25 лютого відзвітувалися за свою діяльність.

Рудик

Валерій Рудик

За годину брифінгу Валерій Рудик:

1) відмітив красу жінки:

«Була недавно спільна з Міністерством внутрішніх справ колегія. Там перший заступник міністра — жінка… симпатична така, то вона розказала…»

2) сказав, що жінкам не варто вставати, коли журналістка встала з-за столу, аби поставити запитання:

«…сидіть, будь ласка, незручно — жінка стоїть…»

3) і фамільярно звернувся до іншої журналістки:

«Я вже закінчу, жіночко, і скажу…»

Чому це сексизм?

Бо уявіть, якби т.в.о. начальника поліції сказав би:

«Там перший заступник міністра — чоловік… симпатичний такий», або ж «сидіть, незручно, коли чоловік стоїть» і «я вже закінчу, чоловічику» (не знаю, як утворити правильно від слова «чоловік»). Якось не так звучить, правда?

Відділ комунікації ГУНП у Житомирській області теж часом вживає некоректні форми чи висловлювання. Ось, наприклад, заголовок про ДТП: «У Житомирі у ДТП потрапили дві жінки-водії, одна з них госпіталізована». Уявіть замість нього аналогічний «У Житомирі у ДТП потрапили два чоловіка-водії, один з них госпіталізований».

1

А ось приклади ще кількох заголовків і як їх пишуть, якщо за кермом не жінки: «У Житомирі зіштовхнулись дві іномарки”, “В обласному центрі зіштовхнулись дві іномарки», «В Олевську мотоцикл зіштовхнувся з легковиком». І немає там «чоловіків-водіїв».

Як журналістка я теж пишу в поліцію запити і часто прошу статистику, розділену на жінок, чоловіків, дітей. Але от як подали свої звіти ГУНП у Житомирській області.

2

3

А де ж категорія чоловіків? Чи їх там нема?

Ще одна публікація, за критику якої мене у Фейсбуці забанила речниця управління Алла Ващенко.

4
5

Як можна до півсмерті виховати, навіть якщо це слово взяли в лапки у заголовку? І навіть якщо це слова ідіота, який це зробив? І то я зрозуміла, що це його слова, лише з контексту без жодних посилань чи цитат. У нас і так культури насильницького виховання вистачає.

А ще у тексті є те, що «чоловік довів свою норовливу вдачу за допомогою металевої фомки» і «чоловік, аби виховати жінок, накинувся з металевою фомкою в руках».

Ця стаття, мабуть, повинна вчити чоловіків виховувати «своїх» та «чужих» жінок, а не зневажати вчинок? Іншого обґрунтування такого тексту і те, що на його критику закрили очі, я не маю.

Цікаво, чи щось зміниться за інший — новий період нової житомирської поліції.

Юліана Паранько

Фото авторки

Схожі записи

«НЕМАЄ НА ЩО ОКО ПОКЛАСТИ», або Про суб’єктність жінок у політиці

Подгорна Вікторія

Охорона материнства: які кроки має зробити Україна

admin

За мужність

admin

1 comment

Roman 29 Лютого 2016 at 1:19 pm

Треба, щоб нова поліція звітувала кожного місяця. Люди повинні знати, як працює нова поліція.

Reply

Залишити коментар