Повага
Image default
Статтi

«Жіночка в кабінеті»: президент Зеленський знову вдався до сексизму

Під час виступу у Верховній Раді президент України Володимир Зеленський вдався до сексизму. Ось так він відкоментував нові функції «Дії»:

«Тепер призначити або перерахувати пенсію нашим поважним людям може не жіночка в кабінеті, а онук на дивані».

Це вже не вперше Володимир Зеленський використовує зневажливе слово «жіночки». Раніше він порівняв українські ЗМІ з «жіночками, які цілодобово сидять на лавочках біля під’їздів».

«Вони нагадали мені двір, де я виріс, та лавочку біля мого під’їзду. Ну таку, знаєте, типову, в кожному дворі України така є. Там цілодобово сидять жіночки. У них, здається, немає імен, тільки по батькові. І всі вони є носіями ексклюзивних сенсаційних новин», – сказав президент.

«Жіночкоманія»

Також нещодавно сексистським «жіночка» схарактеризував олігархиню секретар Ради безпеки та оборони Олексій Данілов. А CEO компанії «1+1 Media» Ярослав Пахольчук, розповідаючи про те, як на «плюсах» все добре з гендерною рівністю під час «MediaForShe Congress» сказав:

«Наприклад, із 7 ведучих «ТСН» шість жіночок. Мені зараз скажуть зауваження, що я сказав «жіночки». Ну це шо проблема?».

«Повага» вкотре нагадує: мовні штампи «жіночка», «панночка» та «прекрасна стать» знецінюють жінку, незалежно від її професії чи зайнятості. Найкраще вживати нейтральні слова «жінка» або «чоловік».

«Якщо хочеться вжити слово «жіночка», варто зробити дуже просту річ: перевірити, чи доречно звучить схоже слово щодо чоловіків. Тобто «чоловічки» чи «мужчинки». Якщо звучить не дуже – слово варто замінити», — радить журналістка, ведуча, перекладачка, літературознавиця та громадська діячка Ірина Славінська.

«Повага» також писала про те, чому не варто використовувати зменшувально-пестливі форми у публічній комунікації. Тоді йшлося про ситуацію під час пресконференції до року від інавгурації Володимира Зеленського. Прессекретарка президента Юлія Мендель перервала журналістку, попросивши її коротше формулювати запитання, фразою: «Діаночко, не забираймо так багато часу».

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський у 2019 році отримав антипремію «Це Яйце!» за дискримінаційне висловлювання щодо жінок під час виступу на найбільшому у світі кампусі стартапів «Station F» у Франції. Тоді Зеленський назвав українок одним із «брендів» країни.

Схожі записи

Чому «справжні чоловіки» помирають рано?

«Наші хохлушки»: на мотоперегонах вдалися до сексизму

Як працювати з жертвами сексуального насилля в судах, аби не зробити гірше