Повага
  • Головна
  • Статтi
  • «Жінки, не мовчіть»: поліція затримала чоловіка, який три роки переслідував співачку Злату Огнєвіч
Статтi

«Жінки, не мовчіть»: поліція затримала чоловіка, який три роки переслідував співачку Злату Огнєвіч

Поліція затримала чоловіка, який три роки переслідував співачку Злату Огнєвіч.

Про це співачка повідомила в Instagram.

За словами Злати Огнєвіч, вона неодноразово зверталась до поліції. Але діяти там почали лише після публічного звернення про допомогу, в якому жінка згадала міськголову Києва Віталія Кличка та президента Володимира Зеленського.

«Тепер він арештований. Це лише перший крок. Все тільки починається, але я хочу довести справу до кінця. Мільйони жінок зазнають різного насильства в нашій країні. Це неправильно. Жінки, я прошу і просто благаю вас не мовчати та звертатися за допомогою!», — написала вона.

Злата Огнєвіч та переслідування

Уперше про переслідування співачка розповіла у 2019 році. Тоді, за її словами, невідомий вперше напав на неї біля будинку у Києві. Врятував співачку її водій.

У 2020 році чоловіка переслідувача розшукали журналіст(к)и проєкту «Українські сенсації». В інтерв’ю він зізнався, що погрожував артистці вбивством.

У січні 2022 року Злата Огнєвіч опублікувала у своєму Instagram відео з переслідувачем/

«Якщо я тебе наступного разу побачу по телевізору, я тебе завалю… Зрозуміла?.. Я тобі серйозно говорю», – казав він у ролику. 

За словами співачки та її сестри, у відповідь на звернення до поліції правоохоронці казали:

«Вас же не покалічили. Ось коли завдадуть шкоди, тільки потім ми можемо починати щось робити».

24 січня Огнєвіч співачка звернулася до міського голови Києва Віталія Кличка та президента України Володимира Зеленського.

«Я більше не можу мовчати. У цій ситуації я просто беззахисна жінка, яку не перший рік (вже понад 3 роки) переслідує неадекватний чоловік. Ніхто за цей час не зміг розв’язати мою проблему. Він продовжує свої переслідування, які почастішали останнім часом…

Я хочу справедливості для себе. Я хочу справедливості для тих жінок, які не почуваються безпечно, які зазнають насильства. Адже моя ситуація — це також один із видів насильства. Досить!».

Наступного дня поліція затримала чоловіка. 41-річному чоловіку з Черкащини повідомили про підозру за статтею «Погроза вбивством». Йому загрожує арешт до шести місяців або обмеження волі на строк до двох років.

Читайте також: Уявний вирок: як судять за переслідування в Україні

Нагадаємо, на сайті президента України опублікована вже друга петиція щодо ратифікації Стамбульської конвенції. Адже минуло 1,5 роки після того, як перша петиція набрала понад 25 тисяч голосів.

30 листопада 2021 року десятки громадських організацій, кілька сотень людей із різних регіонів вийшли на акцію «Відчинимо правду про насильство». Активістки та активісти зібралися, аби нагадати владі: Стамбульську конвенцію підписали 10 років тому, але досі не ратифікували.

Згодом в Офісі президента заявили, що «наразі завершується підготовка до подання на розгляд Верховної Ради України проєкту закону «Про ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами».

Схожі записи

Проти сексуалізації: на чемпіонаті Європи гімнастка з Німеччини відмовилася від виступів у трико

«Я знімала до останнього»: афганська режисерка Сахра Карімі змогла втекти з Кабула

Як використовувати соціальні мережі для активізму