Повага
  • Головна
  • Статтi
  • «Жінки – квіти, які повинні тішити око»: Усик знову висловився щодо жінок у боксі
Статтi

«Жінки – квіти, які повинні тішити око»: Усик знову висловився щодо жінок у боксі

Український боксер, чемпіон світу у суперважкій вазі Олександр Усик знову вдався до сексизму.

На зустрічі з молоддю він висловився проти жіночого боксу.

«Я ставлюся до жіночого боксу без ентузіазму. Тому що для мене жіноча стать – це квіти, які треба поливати, які повинні тішити око, пахнути. Бокс – це контактний вид спорту, жорсткий вид спорту.

А дівчина, на мою думку, це щось м’яке, щось добре, світле. Не говоритиму, що я толерантний, нехай так і буде. Я просто скажу, що я не за жіночий бокс», — сказав Олександр Усик.

Усик — ще той сексист

Це не вперше Олександр Усик публічно транслює стереотипи та упередження, висловлюючись проти жіночого боксу.

У квітні 2020 в інтерв’ю польському виданню він заявив таке:

«Я вважаю, що дівчатам не слід цього робити. Для мене жінка — це як квітка, яка повинна радувати око чоловіка, про яку слід дбати, любити й захищати, а іноді навіть балувати.

Бокс і MMA тим часом змушують жінок втрачати частину своєї чарівності й ставати грубими. Це моя думка. Хтось скаже, що я говорю дурниці, і мені краще закрити рота. Я зроблю це, але повторюю — що я проти жіночих єдиноборств.

Жінки мають робити щось більш красиве і жіночне. Наприклад, танці, співи чи мистецтво. Бокс — це жорстокий вид спорту, яким повинні займатися справжні чоловіки». 

Віцепрезидентка Ліги професійного боксу України та заслужена майстриня спорту з боксу Аліна Шатернікова у коментарі «Повазі» сказала, що негативні коментарі про жінок і бокс зустрічаються часто. Проте на них не варто звертати уваги.

«На противагу таким роздумам про жінок і бокс, я завжди ставлю риторичне запитання: в якій книзі життя написано, що чоловіче обличчя створено для того, щоб по ньому били?!

Природа людини, незалежно від гендеру, дуже індивідуальна. І розділяти на чоловічі заняття і жіночі заняття це трішки з Середньовіччя. Тоді тотально домінувала віра в церковні догмати, не бралося до уваги індивідуальне творче начало людини».

Читайте також: Жінки більше не погоджуються на роль аксесуара в спорті

У вересні 2021 року Олександр Усик переміг британця Ентоні Джошуа, отримавши пояси WBA (Super), IBF, WBO та IBO у суперважкій вазі. Чотири роки тому саме Джошуа залишив без чемпіонських титулів Володимира Кличка в 2017 році. 

Після перемоги Усика у соцмережах згадали про зйомки боксера у російському пропагандистському фільмі, який оприлюднив один із монастирів Російської православної церкви (РПЦ). Стрічка вихваляє православ’я Московського патріархату і «єдність України й Росії». А також його відповідь на запитання «чий Крим» у 2018 році: «Усе відбувається за попустом Господнім, тому що Бог попускає все те, що відбувається». На пряме запитання, чиїм він вважає Крим, Усик відповів: «Божим. Це по-справжньому».

Схожі записи

«Ти ж розуміла, куди йшла»: Як бути, коли пропонують інтим під час працевлаштування

Євгенія Цебрій

#Ятобінебренд — у відповідь на сексистські слова Зеленського мережею шириться хештег

Жінки й діти в зоні конфлікту. Частина 1