Повага
Image default
  • Головна
  • Статтi
  • Зеленський відповів на петицію про ратифікацію Стамбульської конвенції
Статтi

Зеленський відповів на петицію про ратифікацію Стамбульської конвенції

Президент Володимир Зеленський відповів на петицію щодо невідкладної ратифікації Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами. 

Петиція вдруге набрала необхідну кількість голосів 27 січня. 

Її опублікували в листопаді. Ініціювала звернення Олена Шевченко та громадська ініціатива «Марш жінок». 

У своїй відповіді президент наголосив, що його позиція щодо необхідності приєднання України до Стамбульської конвенції лишається незмінною. І нагадав, що в червні 2020 року він уже підтримав аналогічну електронну петицію із закликом до ратифікації. 

«Наразі Міністерству закордонних справ України запропоновано допрацювати пакет документів щодо ратифікації Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами для подальшого внесення у встановленому порядку на розгляд глави держави разом із проектом відповідної заяви з урахуванням наявної міжнародної практики. Після завершення цих процедур я буду готовий внести на розгляд Верховної Ради України цей законопроект у порядку законодавчої ініціативи», — заявив Зеленський. 

Навіщо Україні Стамбульська конвенція?

25 листопада дипломатичні місії закликали Україну ратифікувати Стамбульську конвенцію. Заяву підтримали посольства Бельгії, Канади, Хорватії, Кіпру, Чеської Республіки, Данії, Естонії, Фінляндії, Франції, Німеччини, Угорщини, Італії, Люксембургу, Нідерландів, Норвегії, Португалії, Румунії, Словенії, Іспанії, Швеції, Швейцарії та Великобританії.

У заяві наводять дослідження 2019 року. Згідно з його результатами, щонайменше 67% жінок в Україні зазнавали психологічного, фізичного чи сексуального насильства з боку партнера чи іншої людини, починаючи з 15-річного віку.

«Найчастіше винуватцями є статеві партнери. Наведені цифри не показують вплив пандемії COVID-19, яка посприяла загостренню усіх чинників, що призводять до насильства щодо жінок і дівчат, включаючи безробіття та бідність. А також посилила дію багатьох із першопричин, таких як гендерні стереотипи та згубні соціальні норми», — додають дипломат(к)и.

На думку диппредставництв та посольств, ратифікація Стамбульської конвенції підсилить імплементацію національного законодавства про насильство щодо жінок та домашнє насильство.

Раніше генпрокурорка України Ірина Венедіктова підтримала ратифікацію Стамбульської конвенції. За словами Венедіктової, Офіс генпрокурора розробив дорожню карту для пришвидшення ратифікації.

Стамбульська конвенція – це основний договір у галузі прав людини, який встановлює універсальні правові стандарти й гарантує право жінок та дівчат бути захищеними від насильства. Повна назва цього документу –Конвенція Ради Європи про запобігання насильству щодо жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами.

Документ підписали 46 країн і Євросоюз. Проте ще 11 з них, у тому числі й Україна, не ратифікували цю угоду. Зокрема, через позицію Ради церков та консервативних рухів, які вбачають у слові «гендер» «пропаганду гомосексуалізму». Хоча Україна підписала Стамбульську конвенцію ще 11 листопада 2011 року.


Читайте також: Свій сухар краще чужих пирогів? Великий розбір ситуації довкола ратифікації Стамбульської конвенції в Україні

Схожі записи

«У питаннях стереотипів жінок врятує почуття гумору», — луцькі депутатки

Аріна Крапка

Проблеми доброволиць, переселенок, жінок в зоні військового конфлікту обговорюють, досліджують і намагаються вирішити

Вікторія Кобиляцька

Страх бути викраденою живе в кожній дівчині в Киргизстані, – співачка-феміністка Зере Асилбек