Повага
  • Головна
  • Статтi
  • «єБабуся» та ейджизм: як соцмережі сприйняли ініціативу Зеленського
Статтi

«єБабуся» та ейджизм: як соцмережі сприйняли ініціативу Зеленського

Нова ініціатива президента Володимира Зеленського викликала бурхливу реакцію соцмереж.

Під час виступу на «Дія.Саміт» президент заявив, що вакциновані від COVID-19 громадяни та громадянки України віком від 60 років зможуть отримати безкоштовний смартфон та пільговий тариф для користування мобільним інтернетом. Зеленський запропонував кілька варіантів назви такої ініціативи: «Бабусяфон», «єДідусь та єБабуся», «єСмартфон».

Реакція соцмереж

Як сама ідея, так і назва сколихнули соцмережі. Почалися жарти про те, що люди, яким понад 60 років, не дуже розумні, а ініціатива влади є нічим іншим, як окозамилюванням:

Також були жарти із сексуалізацією:

Та навіть обігрування сексистського скандалу 2020 року. Тодішній лідер партії «Слуга народу» Олександр Корнієнко та голова фракції у Верховній Раді Давид Арахамія обговорювали своїх колежанок по партії Ірину Аллахвердієву та Тетяну Домбровську.

«Така піддута, звичайно, трохи. Чуть-чуть тюнінг too much»… Баба робоча, взагалі. Як корабельна сосна. Вона тут від***рить триста зустрічей за чотири місяці. І виграє. Вона така наживо. Енергетика», — казали вони.

За це висловлювання політики отримали відзнаку «Це Яйце!». Пізніше, коментуючи отримання відзнаки, Корнієнко назвав це своїм «хрестом». А згодом Олександр Корнієнко став одним з авторів двох законопроєктів щодо заборони та встановлення відповідальності за сексизм.

Звісно, не забули користувачки та користувачі соцмереж посміятися і над віком політикинь. Зокрема, Юлії Тимошенко та Ангели Меркель.

Це вже не вперше «Повага» звертає увагу на ейджизм щодо Юлії Тимошенко. У травні 2021 року тодішній радник очільника Офісу президента, президент Київської школи економіки Тимофій Милованов назвав народну депутатку «бабусею української корупції». А у січні 2021 року після появи Юлії Тимошенко у Верховній Раді після тривалої перерви ЗМІ та український Facebook активно обговорювали її зовнішність, а не сам виступ.

Ейджизм?

В Україні жінки, яким понад 40 років, регулярно стикаються з дискримінацією через свій вік.

«Їх не хочуть брати на роботу, їх цькують за «надто молодіжний одяг», засуджують за пізнє, на чиюсь думку, одруження чи народження дітей. Зрештою, через суспільний тиск деякі жінки вже й самі починають себе «списувати», і це породжує страх до вікових змін, комплекси, зневіру та невпевненість у собі. Але ж життя після 40, 50, 60 чи навіть після 70 не закінчується!», — писала у матеріалі для «Поваги» Євгенія Цебрій.

Блогерка Олена Монова також побачила у пропонованій назві програми ейджизм.

«Увесь світ бореться з проявами ейджизму, вважає будь-який закид на вік страшним моветоном. А тут ціле міністерство пропонує ОФІЦІЙНО назвати щось єбабусьою чи єдідусьою, святий дух при хаті. Тільки тому, що в неї (в нього) в паспорті раптом намалювалось 60 рочків», — зауважила вона.

Та додала фото 63-річної Мадонни.

Нагадаємо, раніше в Бердянську працівниця житлово-комунального господарства Олена Архінос просила притягти свого начальника Володимира Шеляга до відповідальності за ейджизм. Її заяву розглянули на сесії Бердянської міської ради.

Схожі записи

Уперше в історії ЗСУ водолазну кваліфікацію здобула жінка

Авторка коміксу “Медіакомікс” про скетчі, карикатури, комік-стріпи і свободу слова

Лікарі відмовилися робити аборт: у Польщі померла жінка, що була вагітна двійнею