Повага
  • Головна
  • Колонки
  • «Вагітняшки» — «народний дітородний» серіал за державні гроші?
Колонки

«Вагітняшки» — «народний дітородний» серіал за державні гроші?

В Україні почали знімати серіал про вагітних жінок, повідомляє Детектор медіа. Здавалося б, добре. Адже дезінформації та стереотипів у медіа й соціальних мережах щодо вагітності вкрай багато. Однак надії на якісне українське кіно розбиваються одразу ж об назву «Вагітняшки».

Вагітняшки - новий український серіал

Слова мають значення

Те, як ми говоримо про певні речі, будує уявлення про них у суспільстві. По-перше, очевидно, що така назва – калька з російської мови «беременяшки». «Вагітняшки» спробуйте проговорити вголос цю назву, літера «т» проковтується й виходить зовсім інше слово. По-друге, таким чином знецінюється складний період вагітності, який проживає жінка. Наче виносити та народити дитину це не стрес для організму жінки, а просто й весело.

Навіть якщо автори цього серіалу вкладали світлу ідею підтримки вагітних жінок, то в них явно проблеми з позиціонуванням.

Зокрема стверджується, що серіал – «це розповідь про те, що найцінніше в житті: сім’я, материнство, дружба, людяність». Серйозно? А якщо жінка не хоче чи не може народжувати, хіба її цінність втрачається? Чому з екранів нам продовжують пропагувати те, що саме має бути найціннішим для жінки. Мені здається, що у 21 столітті жінки здатні самі обирати, чи це буде материнство, чи побудова кар’єри. Або й те, і те.

«Народний дітородний серіал»?!

Ба більше, гасло цього серіалу «народний дітородний серіал» у мене особисто викликає враження, що жінка розглядається як ферма, яка продукує дітей на благо суспільства.

Однак найбільше мене шокує те, що гроші на серіал виділила держава. Над фільмом працює продакшн студія «ЧАСТОГУСТО». Компанія перемогла в першій конкурсній програмі Українського культурного фонду «Розвиток кінопроєктів», яка спрямована на підтримку сценарної справи та кіновиробництва на етапі девелопменту кінопроєктів.

За моєю інформацією, УКФ виділив майже півмільйона гривень на виробництво серіалу. От тільки договір укладався на зовсім іншу назву «Подружки на дев’ять місяців».

Мабуть, автори вирішили, що початкова назва не така хайпова.

На окрему увагу заслуговує візуалізація проєкту. Чотири молоді жінки з ідеальними тілами тільки посилюють стереотипи. Мені просто цікаво, де автори серіалу побачили таку ідеальну вагітність без жодної розтяжки шкіри?

Гумор може зцілювати, але тільки тоді, коли не травмує знеціненням та сексизмом

Авторка ідеї та головна сценаристка проєкту Вікторія Задорська говорить, що їй «цікаво досліджувати тему вагітності», а свій інтерес вона пояснює бажанням «розповісти через серіал правдиву інформацію про будні вагітних жінок, викрити міфи й показати те, про що ніхто не здогадується». «Із добрим гумором і великою любов’ю до жінок, збираюся продемонструвати всій країні, як це бути вагітною в Україні в 2021 році. Тому що гумор – зцілює», пояснює своє бачення теми сценаристка.

Безумовно, гумор може зцілювати, але тільки тоді, коли не травмує знеціненням та сексизмом. Поки що ж, судячи з назви «Вагітняшки», смішно тільки авторам серіалу. 

Єлизавета Кузьменко

Схожі записи

Жіноча інфляція, або Чому не треба боятися старших героїнь у кіно

Не дай боже, буде дочка з таким носом

Вікторія Єрмолаєва

Хочу, щоб усі розуміли, що стоїть за словом «ветеранка»

Вікторія Дворецька