Повага
  • Головна
  • Статтi
  • В Україні втретє вручать Антипремію «Це Яйце!» за сексизм у медіа
Статтi

В Україні втретє вручать Антипремію «Це Яйце!» за сексизм у медіа

Напередодні Міжнародного дня прав людини медіа та публічних осіб утретє відзначать Антипремією «Це Яйце!» за матеріали про сексизм.

«У 2021 році сексизму не поменшало в політиці та медіа, тож антипремія «Це Яйце» покликана вже втретє привернути увагу до сексистських висловлювань і публікацій», — кажуть авторки проєкту.

Цього року організації-засновниці антипремії додали спеціальну номінацію «Моралізатор року» за висловлювання на адресу жінок, як вони мають виконувати свою «справжню роль».

Номінації антипремії:

  • «Сексистський матеріал» — конкретний матеріал або сюжет, що містить сексистські висловлювання та був оприлюднений на ТБ чи радіо, в друкованому чи онлайн ЗМІ. 
  • «Сексистське висловлювання» — за сексизм, висловлений публічною особою (чиновники, політики, лідери думок та інші) у медіа чи соцмережах.
  • Спеціальна антипремія «Моралізатор року» — за публічне висловлювання в медіа чи соцмереж з оцінним судженням щодо жінки та її соціальної ролі.

Організаційний комітет прийматиме до розгляду висловлювання та матеріали в українських ЗМІ, що сталися у період з 1 листопада 2020 року до 1 листопада 2021 року. Номінувати кандидатури на отримання антипремії може будь-яка фізична чи юридична особа, за винятком органів державної влади, місцевого самоврядування та політичних партій. Анонімні заявки не розглядаються.

Кількість номінацій від однієї людини необмежена. Кандидатів/ок на премію просимо внести до короткої ФОРМИ до 21 листопада 2021 року. Сторінка у Facebook ТУТ.

Усі заявки розгляне сформований Комітет та оприлюднить короткий і довгий список претендентів. Відзнаку «Це Яйце!» буде вручено під час пресконференції напередодні Міжнародного дня прав людини

Антипремія «Це Яйце!» вручається медійними громадськими організаціями як некомерційна ініціатива з 2019 року та започаткована: ГО «Жінки в медіа», Кампанією проти сексизму в медіа та політиці «Повага», ГО «Інститут масової інформації», Центру прав людини Zmina, ГО «Детектор медіа», ГО «Українська Гельсінська спілка з прав людини». 

Контакти для співпраці: Єлизавета Кузьменко, femida.help@gmail.com.

«Це Яйце!»

У 2020 році таку антивідзнаку отримали очільники партії «Слуга народу» Олександр Корнієнко і Давид Арахамія. «Це Яйце!» вони отримали за сексистське обговорення своєї колеги Ірини Аллахвердієвої. А також антивідзнаку отримали кандидатка на посаду міської голови Києва Ірина Верещук та канал «ZIK» — нині закритий проросійський інформаційний телеканал. 

Згодом Олександр Корнієнко прокоментував відзнаку «Це Яйце!» словами «Це тепер наш «хрест».

У 2019 році антипремію отримав президент України Володимир Зеленський за дискримінаційне висловлювання щодо жінок під час виступу на найбільшому у світі кампусі стартапів «Station F» у Франції. Тоді Зеленський назвав українок одним із «брендів» країни.

Також так відзначили експрезидента Федерації велоспорту Олександра Башенка, уповноваженого з гендерних питань Запорізької обласної ради Владислава Марченка та нардепа Максима Бужанського.

Схожі записи

НДІ шукає керівника або керівницю Молодіжного напрямку

Молдова ратифікувала Стамбульську конвенцію

Чортів чорт