Повага
Image default
Статтi

В Україні створили інтерактивну карту з дружніми до молоді гінекологами та гінекологинями

В Україні з’явилася інтерактивна карта з даними дружніх до молоді лікарів та лікарок, які мають спеціальність «Дитяча та підліткова гінекологія». Її створила громадська організація «Дівчата».

Карта супроводжується чатботом «Дитячі гінекологи України» у Telegram.

За допомогою карти дівчата можуть поставити питання, що турбують, кваліфікованому спеціалісту або спеціалістці, та зберегти здоров’я й комфорт.

«Натискаючи на помітку конкретного лікаря чи лікарки у тому чи іншому населеному пункті, ви побачите адресу кабінету, прізвище та ім’я та телефон для запису. Ті ж дані можна отримати у чатботі «Дитячі гінекологи України», якщо вибрати свій населений пункт», — кажуть авторки проєкту.

Дані у карті актуальні станом на жовтень 2021 року. Але вона буде регулярно оновлюватися. Лікарок та лікарів зі спеціальністю «Дитяча та підліткова гінекологія», які хотіли б внести свої дані до карти, ГО «Дівчата» запрошує писати на godivchata@gmail.com.

Нагадаємо, кожна десята дівчина, у якої почалася менструація, зізналася, що над нею насміхалися. А 49% дівчат віком 11-13 років взагалі не знали, що таке менструація до лекції в рамках освітнього проєкту «Здоров’я без сорому».

Про це свідчать дані дослідження проєкту — всеукраїнської освітньої кампанії щодо менструального здоров’я та гігієни від ЮНІСЕФ, яку втілює ГО «Дівчата».

Раніше дослідження в рамках освітньої кампанії «Мій комфорт — моя свобода» засвідчило, що 91,2% жінок та особливо дівчат прагнуть знати більше про менструацію. А опитування UReport свідчать про те, що майже 74% хлопців хочуть більше знати про менструацію у дівчат.

Схожі записи

Урядом Фінляндії один день керуватиме 16-річна активістка

Підбірка гендерних подій Форуму видавців у Львові

Перша офіцерка в історії Івано-Франківського вишу: Наталія Кучера про навчання та підтримку родини