Повага
  • Головна
  • Статтi
  • В Україні на 47% зросла кількість звернень щодо домашнього насильства
Статтi

В Україні на 47% зросла кількість звернень щодо домашнього насильства

В Україні постійно зростає статистика звернень щодо домашнього насильства. Так вона зросла на 47% у порівнянні – 8 місяців 2020 року до 8 місяців 2021 року.

Про це у великому інтерв’ю «Повазі» розповіла заступниця міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко.

За 8 місяців 2021 року до поліції щодо домашнього насильства звернулися стільки ж людей, як за весь 2019 рік — надійшло 209 тисяч звернень.

«Також збільшується кількість складених адміністративних протоколів та термінових заборонених приписів стосовно тих осіб, які перебувають на обліку поліції в категорії кривдника. Можна простежити, що динаміка є.

Наше суспільство почало більше говорити, а ми почали більше фокусуватися. Так збільшується кількість мобільних груп реагування поліції на домашнє насильство, підходи з протидії стали комплексними, проводиться навчання поліцейських.

Наприклад, зараз активно впроваджують систему поліцейських офіцерів громади, а ще є ювенальні поліцейські, слідчі, патрульні. Іде спеціалізація працівників поліції, коли в кожний напрямок роботи поліцейських закладається блок протидії домашньому насильству», — каже вона.

Зараз в Україні працює 86 мобільних бригад. Катерина Павліченко додає, що насправді усі поліцейські мають орієнтуватися в цій проблематиці.

Статистика звернень до МВС щодо домашнього насильства в 2019-2021 роках

«Тому ми впроваджуємо системне навчання всіх працівників незалежно від спеціалізації. Вони мають знати, як співпрацювати один з одним у випадку домашнього насильства. Це вивчають під час початкової підготовки та пізніше – після щорічного підвищення кваліфікації», — запевняє заступниця міністра.

Нагадаємо, у лютому 2021 року Верховна Рада у першому читанні підтримала законопроєкт, котрий має посилити адмінвідповідальність за домашнє насильство. А у 2020 році у порівнянні з 2019 на 75% зросла кількість засуджених за домашнє насильство.

Читайте також: Уявний вирок: як судять за домашнє насильство в Україні

Схожі записи

Поліція відкрила кримінальну справу через т.зв. «стосунки» 8-річної моделі та 13-річного блогера

Лесь Українець та Крісті Колумб: студенти та студентки створили проєкт про гендерні стереотипи 

«З візками не можна»: батьки подали колективний позов проти лікарень, суд відмовив