Повага
Image default
Статтi

Українка Оксана Линів стала першою диригенткою опери в Італії

Українська диригентка Оксана Линів — перша жінка, що очолить італійську оперу.

Про це пише The Guardian.

Линів підписала контракт на трирічну співпрацю на посаді музичної директорки муніципального театру «Комунале» в італійській Болоньї (Teatro Comunale Bologna).

«До отримання листа від театру я не уявляла, що буду першою диригенткою італійського оперного театру. Для мене велика честь і щастя бути частиною цієї історичної, переламної миті», 一 сказала диригентка у коментарі виданню.

Її перша постановка — опера «Андреа Шеньє» італійського композитора Умберто Джордано.

Муніципальний театр Болоньї відкрився у 1763 році прем’єрою опери Віллібальда Глюка в присутності композитора, пише Суспільне. Там поставили світові прем’єри своїх творів Россіні, Белліні, Доніцетті, Верді та Вагнер.

На сцені цього театру в 1901 році дебютував Енріко Карузо, а одним з диригентів був Артуро Тосканіні. За останніх 50 років в списку музичних керівників театру: Серджіу Челібідаке, Ріккардо Чайллі, Даніель Ґатті.

Нагадаємо, Оксана Линів – одна з найвідоміших диригенток світу. Вона засновниця і художня керівниця фестивалю «LvivMozArt», фундаторка та артдиректорка Молодіжного симфонічного оркестру України.

У 2017 році Линів стала першою жінкою, яка очолила оперу в австрійському місті Ґрац. А у 2020 — отримала німецьку нагороду Oper!Awards як найкраща диригентка.

У 2021 році Оксана Линів стала першою диригенткою, яка відкривала Байройтський фестиваль у Німеччині. А також першою диригенткою концерту до річниці ООН.

Оксана Линів з міста Броди, що на Львівщині. Виросла у музикальній родині. Батьки викладали у музичній школі, а батько керував хором. Із сімейним ансамблем вони гастролювали аж до Києва із народною музикою та українськими піснями в аранжуванні її батька. Оксана грала на українській сопілці.

Згодом викладачі Оксани Линів у Львівській музичній академії радили їй відмовитись від «нежіночої» професії диригентки. Казали: краще грати на флейті. Але вона їх не послухала.

Схожі записи

19% українців та українок стикалися з гендерною дискримінацією на роботі — опитування

Депутати Івано-Франківської та Хмельницької облрад просять владу захистити їх від гендеру та геїв

Баба Охрім