Повага
  • Головна
  • Статтi
  • «Україна не готова до міністерки оборони»: Арахамія вдався до сексизму
Статтi

«Україна не готова до міністерки оборони»: Арахамія вдався до сексизму

Глава фракції «Слуга народу» Давид Арахамія вдався до сексизму, заявивши, що «Україна не готова» до жінки на посаді міністерки оборони. Раніше Ірина Верещук, яка стала міністеркою з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, заявляла, що готова очолити Міноборони.

«Ми вважаємо, що жінка-міністр оборони взагалі зараз не буде сприйнята суспільством, тому що суспільство не звикло…

Навіть зараз питання по Резнікову, він військовозобов’язаний, але зараз не військовий. І вже ми маємо питання, а якби це була жінка, то взагалі сказали б «війна надворі, а ви жінку ставите».

Ми вважаємо, що це має бути якийсь еволюційний крок, можливо через декілька років може бути та жінка міністром оборони, але зараз сприйняття суспільства нема такого», — сказав Арахамія.

За словами Арахамії, у суспільства стереотипне бачення міністра оборони, як «бойового генерала». При цьому глава фракції додав, що в Європі та країнах НАТО деякі міністерства оборони очолюють жінки.

Експерт із комунікацій Олександр Равчев наголошує, що подібні заяви посадовців є дуже шкідливими:

«Коли чуєш такі заяви від державних діячів, то навіть не знаєш за який бік проблеми хапатись, бо так багато помилок у ній намішано. Починаючи з того, що в Україні є жінки-генерали, є відомі військові волонтерки, є правозахисниці, які документували військові злочини. Тож суттєвим перебільшенням виглядає твердження, що суспільство не готове до жінок на чолі військового відомства. Але шкода від заяви може бути цілком реальна, бо вона утверджує гендерні упередження про «чоловічі» і «жіночі» професії, а також піддає сумніву ідею що жінки можуть досягнути кар’єрного успіху в «чоловічій сфері», — говорить Равчев і жартує, що треба робити мем із древлянами, які кажуть: «Вибач, Ольго, але суспільство зараз не готове до жінки на чолі князівства».

У свою чергу, волонтерка і спеціалістка з аеророзвідки на фронті Марія Берлінська зауважує, що багато українців та українок не готові бачити самого Арахамію в парламенті, але він все ж таки там. 

«Тому не варто розписуватися за бачення цілого народу. Не пригадую, щоб хтось проводив детальне соціологічне дослідження щодо того, кого українці хочуть бачити міністром оборони. Якщо Давид спирається на наукові  дані, нехай надасть інформацію, де можна детальніше прочитати. Якщо даних немає, тоді це суто фантазії самого депутата. 

Ані сам Давид, ані низка людей, які займаються в його команді питаннями оборони, не є «бойовими». Не те що генералами, навіть солдатами. На всю правлячу команду є декілька ветернів-добровольців, яким, безумовно, моя повага. Однак сам Давид, наскільки мені відомо, не пішов служити з початком війни. За волонтерську діяльність йому подяка, однак це не робить його експертом в питаннях міністрів оборони. 

Давиде, ще три роки тому суспільство не могло звикнути, що президентом може бути колишній шоумен і актор. Однак ваша команда заявляла, що прийшла змінювати правила і давати можливості. Зараз ви заручники стереотипного образу про «бойового генерала з великим пузом». Оброну мають очолювати освічені управлінці, основний критерій — професіоналізм. Орієнтуйтеся не на стать, стереотипи, уявну суспільну думку чи власні страхи. Орієнтуйтеся виключно на професіоналів. Особливо під час війни», — каже волонтерка.  

Вона також нагадала, що за час війни тисячі українських дівчат пішли служити добровольцями на війну. 

«На бойові посади, солдатами і офіцерами. Частина повернулися з важкими контузіями та пораненнями. Багато дівчат загинули при виконанні бойових завдань, і вже не повернуться ніколи» — підсумувала Берлінська.  

Зауважимо, що нині міністеркою оборони Німеччини є Аннегрет Крамп-Карренбауер. Раніше цю посаду обіймала Урсула фон дер Ляйєн, яка нині очолює Єврокомісію. Також міністерка оборони Франції — Флоренс Парлі. Анк Бейлевельд нещодавно очолювала міністерство оборони Нідерландів, а Пенелопа Мері Мордонт — міністерство оборони Великої Британії. А колишня міністерка оборони Іспанії Карме Чакон прийшла на цю посаду, перебуваючи на сьомому місяці вагітності й доволі успішно працювала в уряді понад три роки.

Перед призначенням Ірини Верещук на посаду міністерки з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій один із чиновників у команді президента також вдався до сексизму. Ось що він анонімно сказав у коментарі «Українській правді»:

«У Міністерство оборони її б точно ніхто не ризикнув ставити. А от у МінТОТ – будь ласка. Резніков своїми гострими висловлюваннями, наприклад про мінські угоди, лякав Донбас. А от Іра буде займатися такими суто гуманітарними питаннями. Буде такою собі «мамою-берегинею» для Донбасу».

Нагадаємо, у 2020 році Давид Арахамія разом із Олександром Корнієнком отримали антивідзнаку «Це Яйце!» за сексистське обговорення своєї колеги Ірини Аллахвердієвої. 

Схожі записи

Патріархату по пиці

«У феминизма меняется лицо», — редактор The Devochki Оксана Павленко

Дипломатичні місії закликали Україну ратифікувати Стамбульську конвенцію