Повага
Image default
Статтi

«У світі кожні 10 секунд страждає одна дівчина»: Фінляндія запустила кампанію проти жіночого обрізання

Організація World Vision Finland, яка займається захистом потреб та прав дітей у країнах, що розвиваються, разом із креативною агенцією TBWA/Helsinki запустили кампанію проти насильницької традиції — жіночого обрізання.

6 лютого — Міжнародний день нульової толерантності до каліцтва жіночих геніталій

«Через пандемію, зростання рівня бідності, закриття шкіл і карантини все більше дівчат ризикують постраждати від жіночого обрізання. Про це не можна мовчати. Потрібно боротися з цим порушенням прав людини», – пояснює Ханнеле Пулліайнен, менеджерка з маркетингу компанії World Vision Finland.

Понад 3 мільйони дівчат постійно ризикують постраждати від калічення геніталій в усьому світі. Організація повідомляє про значне зростання кількості постраждалих від жіночого обрізання у Кенії та Сомалі. Потенційно ця цифра може зрости ще на 2 мільйони упродовж наступного десятиліття.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, жіноче обрізання на міжнародному рівні визнане порушенням прав людини. Попри це, в усьому світі кожні десять секунд одна дівчина стикається з цією жорстокою практикою.

Тож про це і йдеться на плакатах: «Одна дівчина страждає від жіночого обрізання кожні 10 секунд. Потрібно говорити про це, аби припинити насильство».

Жіноче обрізання як жорстока традиція

Зазвичай від калічення геніталій потерпають малолітні дівчата. Цей звичай пошкодження або видалення зовнішніх жіночих геніталій особливо поширений в Африці та в деяких мусульманських країнах Азії. Жодних гігієнічних чи медичних показників у нього немає.

Просто вважають, що це допоможе дівчині зберегти цноту до шлюбу, а вже потім — вірність чоловікові. Нерідко це відбувається в антисанітарних умовах, без жодного знеболювання. Це не тільки завдає дитині неймовірних страждань, а й заподіює шкоду здоров’ю. Це вже не кажучи про цілком реальні ризики померти від занесеної інфекції.

У 2012 році Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію, щоб покінчити з каліцтвом жіночих геніталій. Визнане Стамбульською конвенцією (стаття 38) формою насильства проти жінок, обрізання підлягає кримінальній відповідальності

Читайте також: Насильство вкорінене в традиціях: Чому жінки досі потерпають від жорстоких звичаїв?

Схожі записи

Уривок із книги Йоанна Ягелло «Як дві краплі води» 16+

«Поплакала і знов»: нові обличчя у владі, старий сексизм

Телефонні друзі рятують людей від самотності