Повага
Image default
Статтi

У США викарбували на монеті письменницю і феміністку Майю Енджелоу

Американська письменниця та феміністка Майя Енджелоу (роки життя: 1928-2014) стала першою темношкірою жінкою, яку зобразили на монеті у США. Монету вартістю 25 центів із зображенням Енджелоу ввели в обіг 10 січня.

Про це пише The Guardian.

Письменниця зображена з піднятими вгору руками як птаха на тлі сонця, що сходить. У Монетному дворі США кажуть, що надихалися її поезією.

Саме книга «Я знаю, чому птаха в клітці співає» («I Know Why the Caged Bird Sings») принесла Енджелоу всесвітнє визнання. У ній вона розповіла про расову дискримінацію, якої зазнала у дитинстві.

А також про інші складнощі свого життя. Наприклад, зґвалтування другом матері, коли їй було 8. Про роботу провідницею трамваю у Сан-Франциско у 16. Про народження сина у 17. Про життя матері-одиначки, якій доводилося працювати кухаркою в ресторані. Згодом вона була акторкою, письменницею, режисеркою та продюсеркою п’єс, фільм і телепрограм, професоркою та викладачкою.

Письменниця брала активну участь в русі за громадянські права. Працювала з Мартіном Лютером Кінгом і Малкольмом Іксом. 1993 року декламувала свій вірш «На пульсі ранку» під час інавгурації президента Білла Клінтона.

«Кожного разу, коли ми оновлюємо нашу валюту, ми маємо можливість сказати щось про нашу країну. Можемо показати, що ми цінуємо та як ми прогресували як суспільство.

Я дуже пишаюся тим, що ми відзначаємо найвизначніших жінок Америки. Таких як Майя Енджелоу», — сказала голова Мінфіну США Джанет Єллен.

Поезія Енджелоу вплинула на сучасний хіп-хоп. Зокрема, на таких виконавців, як Каньє Вест, Тупак Шакур і Нікі Мінаж.

Цьогоріч Монетний двір США розпочав програму «Четвертаки з американськими жінками» («American Women Quarters»). Першою жінкою на монеті якраз стала Майя Енджелоу. Далі планують викарбувати монети з астронавткою, докторкою Саллі Райд та черокістською активісткою, першої жінкою на чолі нації Черокі — Вільмою Менкіллер.

Схожі записи

Скандал через переписку: Нардепа Юрчишина впіймали на сексистських висловлюваннях

Вакансія. Асистент/ка для Програми з аналізу інформаційного середовища

Опції статі, або Жінка у пастці свого тіла