Повага
Image default
Статтi

У Саудівській Аравії чоловіка вперше засудили за домагання

Суд у Саудівській Аравії визнав Ясіра аль-Араві винним у сексуальних домаганнях. А саме у переслідуванні жінки з використанням непристойних висловлювань.

Про це пише BBC.

Ясіра аль-Араві засудили до восьми місяців ув’язнення й оштрафували на 1330 доларів США.

Рік тому до закону про боротьбу з домаганнями внесли зміни. Тепер імена та вироки правопорушників публікують у місцевих газетах.

Закон, який набув чинності у 2018 році, передбачає покарання до двох років позбавлення волі та штраф до 27 000 доларів за сексуальні домагання. Повторним правопорушникам загрожує ув’язнення на строк до п’яти років і штраф до 80 000 доларів.

Але попри наявність закону, жінки у Саудівській Аравії кажуть, що влада все ще не робить достатньо, аби справді припинити переслідування.

BBC пише, що у коментарях до відео домагань часто звинувачують жінок. Тобто насправді постраждалі, на жаль, теж потерпають від публічного осуду.

Читайте також: Становище жінок у світі: ісламські країни

Нагадаємо, в січні 2021 року в Саудівській Аравії бойкотували перегони Saudi Dakar Rally. Бойкот почався, аби змусити владу звільнити феміністку Луджайну Аль-Хатлул, яка боролася за право жінок водити авто.

Схожі записи

Що робити, якщо поліція не реагує на виклики щодо домашнього насильства?

Атака на цінності. Гендерна проблематика, дезінформація і роль Росії у цих процесах

Почати свій бізнес в складні часи: українки, які не злякались та здобули успіх