Повага
  • Головна
  • Статтi
  • У Йорданії жіноча команда рефері вперше судила чоловічий футбол
Статтi

У Йорданії жіноча команда рефері вперше судила чоловічий футбол

У Йорданії жіноча команда рефері вперше судила чоловічий футбол у професійній лізі. Так у країні працюють над популяризацією футболу серед жінок.

Про це пише Reuters.

Очолила команду рефері Езра Аль-Мобайдин, а її помічницями стали Іслам Аль-Абаді, Сабрін Аль-Абаді та Ханін Мурад.

«Спочатку перед виходом на поле гравці посміхалися. Вони були здивовані тим, що з ними працюватиме дівчина. Але, як тільки гра почалася, уже не було жартів, усі одразу посерйознішали», — каже Езра Аль-Мобайдин.

Футбольна асоціація Йорданії прагне залучити більше жінок до цього виду спорту.

«Важливо позитивно впливати на суспільство, в якому я живу. Участь у професійній лізі — це гарний імідж жіночого суддівства. Так я можу продемонструвати, що жінки можуть працювати в будь-якій сфері», — додає Езра Аль-Мобайдин.

Йорданія — мусульманська країна Близького Сходу. Хоч у деяких випадках жінкам у Йорданії заборонено сидіти поруч з чоловіками, та йорданки мають право на повну освіту, вони можуть голосувати на виборах, водити авто. Йорданія, за даними медіакомпанії Thomson Reuters (2013), займає 4 місце з 22 за правами жінок серед арабських країн. На міжнародному рівні вона займає 99 місце зі 148 країн за гендерною рівністю.

Нагадаємо, раніше експрезидент російського футбольного клубу «Спартак» Андрій Червіченко вдався до сексизму, коментуючи призначенні української арбітрині Катерини Монзуль головною суддею на матч відбору до ЧС-2022 Андорра – Англія. Тоді він заявив, що «жінки мають займатися більш жіночними, ніжними речами».

У 2018 році Катерина Монзуль очолила першу повністю жіночу команду арбітринь на матчі української Прем’єр-ліги.

А у 2020 році українську жіночу команду арбітринь вперше в історії призначили на матч Ліги націй. Очолювала її теж Катерина Монзуль.

Читайте також: Жінки більше не погоджуються на роль аксесуара в спорті

Схожі записи

«Це абсурдно і небезпечно»: мерію Парижа оштрафували за надмірну кількість жінок на керівних посадах

Жінки у збройних силах світу та України: на шляху до інтеграції

Свекруха вижене з хати: Як старі побутові установки передаються через покоління

Юлія Гуш