Повага
Image default
  • Головна
  • Статтi
  • «У добі немає часу для насильства»: як у Львові пройшов вечірній марш?
Статтi

«У добі немає часу для насильства»: як у Львові пройшов вечірній марш?

Ввечері 25 листопада у Львові пройшов марш, який мав на меті привернути увагу до проблем насилля над жінками в публічному просторі.

Організували акцію активістки львівської організації «Феміністична майстерня». До акції доєдналися й інші жіночі організації — Центр «Жіночі перспективи» та Асоціація жінок-юристок «ЮрФем». Загалом акцію відвідали близько 90 людей.

Серед гасел на акції були такі: «Права людини у всі години», «За безпечне місто для жінок», «Безпека людини важлива для країни», «Насильство в родині — не приклад дитині».

Жінка з плакатом

Як пройшов Марш?

«Ми, феміністки, закликаємо звернути увагу на тих, хто є авторами насилля та авторами страху, на культуру неповаги до жінки, яку спостерігаємо 24 години 7 днів на тиждень. Звернути увагу, а потім  перемогти цю культуру, і збудувати натомість безпечне місто для всіх поколінь та гендерів.

Адже місто, що є безпечним для жінок, є також безпечним для дітей, для літніх людей та людей з інвалідністю, а також для всіх тих, кому жорстоко радили сидіти вдома і не висовуватись. Ми хочемо жити у такому місті», — каже Анастасія-Любов Панькевич з «Феміністичної майстерні».

Марш, Львів

«Чому на камери, що спостерігають за нами, нібито забезпечуючи безпеку, ресурси є? Чому є ресурси для асфальтування шляхів для автівок? Чому є можливість віддавати забудовникам простори, де могла б бути поліклініка, школа чи громадський центр чи центр допомоги жертвам гендерованого насилля? І сьогодні ми вийшли, щоб сказати, що міській владі доведеться змінювати пріоритети. Права жінок мають бути пріоритетом в міському розвитку!», — вважає соціологиня Альона Ляшева.

Акція відбувається у Львові не вперше. Аналогічні марші відбувалися й у 2020, і у 2019 році за організації ГО «Феміністична майстерня».

Нагадаємо, 25 листопада стартувала кампанія «16 днів проти насильства».

Фото та текст надані організаторами

Схожі записи

Чи заперечує фемінізм материнство та навіщо мамам рух за права жінок

«Знову впала зі сходів»: Як зрозуміти, що людина потерпає від насильства

Юлія Гуш

Ефект хамелеона: чи послідовно політики просувають ідею гендерної рівності