Повага
Image default
  • Головна
  • Статтi
  • «У добі немає часу для насильства»: як у Львові пройшов вечірній марш?
Статтi

«У добі немає часу для насильства»: як у Львові пройшов вечірній марш?

Ввечері 25 листопада у Львові пройшов марш, який мав на меті привернути увагу до проблем насилля над жінками в публічному просторі.

Організували акцію активістки львівської організації «Феміністична майстерня». До акції доєдналися й інші жіночі організації — Центр «Жіночі перспективи» та Асоціація жінок-юристок «ЮрФем». Загалом акцію відвідали близько 90 людей.

Серед гасел на акції були такі: «Права людини у всі години», «За безпечне місто для жінок», «Безпека людини важлива для країни», «Насильство в родині — не приклад дитині».

Жінка з плакатом

Як пройшов Марш?

«Ми, феміністки, закликаємо звернути увагу на тих, хто є авторами насилля та авторами страху, на культуру неповаги до жінки, яку спостерігаємо 24 години 7 днів на тиждень. Звернути увагу, а потім  перемогти цю культуру, і збудувати натомість безпечне місто для всіх поколінь та гендерів.

Адже місто, що є безпечним для жінок, є також безпечним для дітей, для літніх людей та людей з інвалідністю, а також для всіх тих, кому жорстоко радили сидіти вдома і не висовуватись. Ми хочемо жити у такому місті», — каже Анастасія-Любов Панькевич з «Феміністичної майстерні».

Марш, Львів

«Чому на камери, що спостерігають за нами, нібито забезпечуючи безпеку, ресурси є? Чому є ресурси для асфальтування шляхів для автівок? Чому є можливість віддавати забудовникам простори, де могла б бути поліклініка, школа чи громадський центр чи центр допомоги жертвам гендерованого насилля? І сьогодні ми вийшли, щоб сказати, що міській владі доведеться змінювати пріоритети. Права жінок мають бути пріоритетом в міському розвитку!», — вважає соціологиня Альона Ляшева.

Акція відбувається у Львові не вперше. Аналогічні марші відбувалися й у 2020, і у 2019 році за організації ГО «Феміністична майстерня».

Нагадаємо, 25 листопада стартувала кампанія «16 днів проти насильства».

Фото та текст надані організаторами

Схожі записи

«У тебе висохлі мозги»: в Україні вперше за сексизм звільнили чиновника

Більше 60% українців/ок виступають за більший баланс чоловіків і жінок у політиці

Побачили сексизм? Куди звертатись