Повага
Image default
Статтi

У Білорусі викладачку журфаку та гендерну експертку Ксенію Мартуль арештували на 15 діб

Викладачка факультету журналістики Білоруського державного університету та співавторка YouTube-каналу «Gender Gap» Ксенія Мартуль отримала 15 діб арешту. Її арештували за статтею про поширення екстремістських матеріалів (частина 2 статті 19.11 Кодексу адмінправопорушень Білорусі).

Про це пише «Медіазона» з посиланням на чоловіка Ксенії Олега.

Напередодні невідомі зламали телеграм-канал Gender_gap, який вели Мартуль та колишня завкафедри технологій комунікації журфаку Ірина Сидорська. На аватарці невідомі встановили державний герб та прапор. Усі записи каналу видалені.

Пізніше у телеграм-каналі Головного управління боротьби з організованою злочинністю (ГУБОЗ) з’явилося відео з Ксенією Мартуль. У ньому викладачка говорила, що її затримали за те, що пересилала в особистих повідомленнях публікації з «екстремістських Telegram-каналів».

У дописі ГУБОЗ назвав Мартуль «однією із творців ЛГБТ-проєкту «Гендерный пробел», де пропагувалися нетрадиційні цінності, рекламувалися збочення, нав’язувалися думки, далекі білоруському народу».

Хоча насправді Ксенія Мартуль разом з Іриною Сидорською просто розповідали про гендерну рівність:

Ксенія Мартуль і затримання

Чоловік Ксенії Олег Мартуль розповів, що його дружину затримали прямо під час пари в університеті. Пізніше Ксенія зателефонувала йому і сказала, що її везуть на Акрестіна. Сказала, що їй нічого не треба.

Вона уточнила, що її звинувачують за репост з Telegram-каналу «Nexta», визнаного екстремістським. (Саме за допомогою цього каналу координувалися протести після виборів у серпні 2020 року).

За словами Олега, нещодавно Ксенія написала заяву на звільнення з університету.

Читайте також: Авторка картини «Білоруська Венера»: Люди просто бояться говорити

Нагадаємо, у лютому 2021 року майже 80 українських медійниць підтримали засуджених у Білорусі двох білоруських журналісток телеканалу «Белсат» Катерину Бахвалову та Дарію Чульцову та засудили дії влади.

Журналісток засудили до двох років позбавлення волі за те, що вони вели стрім з мінської «Площі Змін».

Читайте також: «Саме завдяки жінкам ОМОН зараз не б’є людей за біло-червоно-білий стяг» — Безрук про жіноче обличчя протестів у Білорусі

Схожі записи

Ліванський ексміністр порівняв українок із повіями

В Україні працює проект, що лобіює жінок у політиці

Рада перейменувала 14 жовтня на День захисників та захисниць