Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Суспільне схвалило політику гендерної рівності та недискримінації
Статтi

Суспільне схвалило політику гендерної рівності та недискримінації

Наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії України схвалила політику гендерної рівності та недискримінації. Її у компанії розробляли із залученням експерток та експертів.

Загальні положення політики визначають, що стать, вік, релігійні чи будь-які інші ознаки не можуть бути перешкодою для залучення і самореалізації працівників та працівниць НСТУ, пише «Детектор медіа».

У документі є визначення понять дискримінація, гендерна рівність, позитивні дії. У компанії зобов’язують не допускати дискримінації, утисків свободи слова. Наголошується, що Суспільне як роботодавець:

  • створює умови праці, що надають можливість жінкам і чоловікам здійснювати трудову діяльність на рівній основі;
  • забезпечує жінкам і чоловікам можливість поєднувати трудову діяльність із сімейними обов’язками;
  • здійснює рівну оплату праці жінок і чоловіків за умови однакової кваліфікації та однакових умов праці;
  • вживає заходів щодо створення безпечних для життя і здоров’я умов праці;
  • вживає заходів щодо унеможливлення випадків сексуальних домагань.

Відтепер для назви посад у кадрових документах можна використовувати фемінітиви.

Політика поширюється на членів та членкинь наглядової ради, правління, ревізійну комісію, редакційну раду, працівників і працівниць НСТУ.

Колектив «може ініціювати розгляд питань щодо порушення норм політики». Порушення розглядатиме Комісія з етики НСТУ.

Суспільне і гендерна рівність

Директорка з управління персоналом НСТУ Вікторія Сидоренко розповіла, що спочатку провели дослідження про необхідність такої політики. 80% опитаних працівників та працівниць підтримали розроблення документу.

Найважливішими для забезпечення рівності, на думку більшості опитаних, є рівні оплата праці та можливості для кар’єрного зростання і розвитку жінок та чоловіків (відповідно 62% і 60%). У результаті опитування виявили, що 41% працівників НСТУ зустрічалися з ейджизмом.

«На запитання, чи вважаєте ви, що на роботі трапляються випадки упередженого ставлення: до жінок (68% відповіли «ні», 32% – «так»); до чоловіків (72% – «ні», 28% – «так»).

На запитання, чи виникали у вас упродовж останніх 6 місяців стресові ситуації через складнощі в поєднанні робочих і сімейних обов’язків – 60% опитуваних відповіли «ні», 32% – «так», 8% відповіли «мене не стосується», — розповіла Вікторія Сидоренко.

Читайте також колонку виконавчої продюсерки Радіо Культура Ірини Славінської: Навіщо медіа розробляти політику гендерної рівності?

Схожі записи

Понад 120 служителів церкви у Німеччині зробили камінг-аут

У луганських медіа найвищий показник залучення жінок як експерток — моніторинг

«Самі винні»: у підручнику з Основ здоров’я перелічують, що може «спровокувати» зґвалтування