Повага
  • Головна
  • Статтi
  • «Скажіть Путіну забрати танки»: донька загиблого військового написала листа королеві Єлизаветі
Статтi

«Скажіть Путіну забрати танки»: донька загиблого військового написала листа королеві Єлизаветі

10-річна Саша — донька українського прикордонника Андрія Матвієнка, який загинув на війні на Сході України в 2014 році. Дівчинка написала листа королеві Великої Британії Єлизаветі II. У ньому вона просить монархиню «сказати Путіну забрати свої танки».

Про це пише Кропивницька міськрада.

Лист:

«Ваша Величносте! Я, Саша Матвієнко, з українського міста Кропивницького. Мені 10 років, 7 із яких я живу без тата. Він був військовим, його вбили на війні на Донбасі. Мені дуже сумно, що ми тепер тільки вдвох із мамою. Зараз Росія знову лякає мою країну великою війною, а війна — це коли гинуть татусі й багато-багато мирних людей.

Я вас дуже прошу, скажіть Путіну, щоб він забрав свої танки й своїх солдат від нашої землі. Я бачила на фото, що у вас маленькі правнуки. Вони щасливі, бо мають тата і маму. Я бажаю вам миру і бути здоровою. Дуже вірю, що ви поважна пані — королева Великої Британії, прочитаєте мого листа і попросите російського Путіна не вбивати українських людей», — пише Саша Матвієнко.

Листа вони писали разом із мамою Іриною, з перекладом допомогла Сашина репетиторка з англійської мови.

«Я і донька подумали, а чим ми можемо допомогти? Наш тато зробив все, що від нього залежало, його з нами немає. Але це не означає, що ми маємо сидіти склавши руки у такий важкий для України час.

Можливо, ця поважна пані, прочитавши наше послання, перейметься нашим болем й долею України й зробить бодай спробу вплинути на нашого північного сусіда і стримати його агресію», — розповіла мама — Ірина Матвієнко.

Навесні 2015 року трирічна дівчинка з Кропивницького — Саша Матвієнко — отримала за свого тата орден «За мужність». Прикордонник Андрій Матвієнко загинув під Саур-Могилою. Рятуючи з-під обстрілу поранених товаришів, він отримав смертельно поранення.

Під вогнем бойовиків, який підтримувала Росія, він вивозив побратимів під Амвросіївку. Під час одного із рейсів автомобіль підірвався на фугасі. Тоді молодшого сержанта Матвієнка встигли доправити до шпиталю. Але серце українського воїна перестало битися 7 серпня 2014 року.

Читайте також: Допомогти собі та іншим мамам: як переселенка з Донбасу створює нові можливості для жінок на Закарпатті

Нагадаємо, українська мисткиня Анна Сарвіра створила ілюстрації для Музею сучасного мистецтва Нью-Йорка. Художниця зобразила, як почуваються українки та українці через загрозу ймовірного вторгнення Росії.

Через військову агресію Росії впродовж останніх місяців іноземні ЗМІ звертають все більше уваги на війну на сході України. У фокусі опинилися і жінки, які готові захищати свою державу.

Схожі записи

Урядом Фінляндії один день керуватиме 16-річна активістка

Передвиборча гонка чи шоу «Холостяк»

ІРРП запрошує на тренінг “Гендерно чуйна журналістика”