Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Шорти замість бікіні: гандбольна федерація змінила вимоги до жіночої форми
Статтi

Шорти замість бікіні: гандбольна федерація змінила вимоги до жіночої форми

Міжнародна федерація гандболу змінила вимоги до жіночої уніформи. Тепер спортсменкам дозволили одягати шорти та майки замість бікіні та топів.

Про це свідчать змінені правила, які опублікували у жовтні, пише The Guardian.

Це сталося після того, як норвезька жіноча збірна з гандболу відмовилася грати в бікіні під час чемпіонату Європи з пляжного гандболу. Тоді команду оштрафували.

Тепер гандболісткам дозволили носити короткі щільні шорти та майки. Залишилась вимога про те, що жіноча форма має «прилягати до тіла».

Чоловікам дозволяють носити шорти довжиною до 10 см вище коліна, вони мають бути «не занадто мішкуваті». Водночас немає вимоги про прилягання до тіла.

Оновлені вимоги до форми гандболісток

«Я сподіваюсь, що це початок кінця сексизму та об’єктивації жінок і дівчат у спорті», — зазначила активістка Таліта Стоун, яка створила петицію з вимогою змінити правила до жіночої форми.

Нагадаємо, норвезька жіноча збірна з гандболу відмовилася грати в бікіні під час чемпіонату Європи з пляжного гандболу. За порушення правил (адже жінки за правилами мають грати саме в бікіні) Норвезьку федерацію оштрафували 1500 євро штрафу. У боротьбі проти сексуалізації спортсменок команду підтримала американська співачка Pink.

Після зростання уваги до скандалу Європейська гандбольна федерація передала штраф норвезьких гандболісток міжнародному фонду, який підтримує гендерну рівність у спорті. Тоді ж почалася робота над зміною правил.

Згодом на Олімпійських іграх у Токіо німецькі гімнастки виступили у повністю закритих комбінезонах замість звичних трико. Своїм прикладом вони прагнули показати, що не тільки спортсменки, а й усі жінки загалом можуть самі обирати, що їм одягати.

Гімнастка збірної Німеччини Сара Восс пояснила, що хоче, аби гімнастки почувалися безпечніше, не почувалися сексуалізованими.

Схожі записи

Режисерка Майя Мартіняк: Акушерське насильство є в усьому світі

Ірина Небесна

Від безробіття українок можуть врятувати додаткові відпустки їхнім чоловікам

НДІ відкриває одразу 4 вакансії (англ.)