Повага
Image default
Статтi

«Рішення щодо власного тіла належать жінкам»: Колумбія декриміналізувала аборти

Конституційний суд Колумбії декриміналізував аборти протягом перших 24 тижнів вагітності. Відтепер за аборт, зроблений упродовж цього терміну, нікого не притягнуть до відповідальності.

Про це пише The New York Times.

«Це рішення — історична перемога жіночого руху в Колумбії, який десятиліттями боровся за визнання своїх прав. Рішення щодо власного тіла мають ухвалювати тільки жінки, дівчата та люди, здатні народжувати.

Тепер замість того, щоб карати, колумбійська влада повинна визнати їхню автономію над власними тілами та планами на життя», — сказала директорка правозахисної організації «Amnesty International» Еріка Гевара-Росас.

Упродовж останніх кількох років схожі рішення щодо абортів ухвалили в Мексиці та Аргентині. Верховний суд Мексики декриміналізував аборти у першому триместрі (до 12 тижня). А Аргентина стала першою великою країною в Латинській Америці, яка повністю легалізувала переривання вагітності.

Однак багато країн Латинської Америки досі суворо обмежують права на аборт, зокрема Бразилія — найбільша країна регіону.

Колумбія та право на аборт

У Колумбії в 2006 році дозволили робити аборти у випадках зґвалтування, загрози життю жінки або серйозних проблем зі здоров’я плоду. В усіх інших випадках — на тих, хто робили аборти та допомагали у цьому, чекало від 16 до 54 місяців ув’язнення.

Прокуратура Колумбії щороку відкриває близько 400 справ проти жінок, які роблять аборт, або проти людей, які їм допомагають. Із 2006 року за такими справами засудили щонайменше 346 людей.

При цьому, за даними Міністерства охорони здоров’я країни, нелегальні аборти можуть бути небезпечними та спричиняти майже 70 смертей на рік у Колумбії.

Читайте також: Право на вибір: ключові факти про аборти в Україні та світі

Нагадаємо, згідно з даними ВООЗ, у 2015-2019 роках у світі щорічно відбувалися 73,3 мільйона небезпечних, нелегальних абортів. 4,7% – 13,2% смертей матерів — через небезпечні аборти. З ускладненнями після нелегальних абортів до лікарень щороку потрапляли близько 7 мільйонів жінок.

Наприкінці червня 2021 року Європарламент схвалив резолюцію, котра рекомендує забезпечити право на легальний та безпечний аборт у 27 країнах ЄС. Прихильники документа вважають, що зміцнення права на сексуальне і репродуктивне здоров’я забезпечує рівністю та підсилює демократичні права людини.

Доступ до абортів — один із важливих елементів забезпечення права на захист репродуктивного здоров’я жінки, зазначає Всесвітня організація охорони здоров’я.

Схожі записи

Брак часу і страх критики заважають експерткам бути більш публічними — опитування

Ірина Геращенко хоче подати до суду на правника Друзенка

Уривок із книги «Іван і Феба» Оксани Луцишиної