Повага
  • Головна
  • Статтi
  • «Приму беженку, худенькую, застенчивую»: як у Росії дискримінують переселених із Донбасу жінок
Статтi

«Приму беженку, худенькую, застенчивую»: як у Росії дискримінують переселених із Донбасу жінок

18 лютого підконтрольні РФ ватажки бойовиків «Л/ДНР» заявили про «евакуацію» жителів та жительок окупованих територій Луганської та Донецької областей до Росії. Росіяни та росіянки публікують дискримінаційні оголошення про прихисток для примусово евакуйованих жінок.

Про це пише журналістка Громадського радіо Валентина Троян.

«Приму беженку, худенькую (до 45 кг), застенчивую с румянцем на щеках», — йдеться в одному з оголошень.

«І якщо хтось думає, що люди пройдуть повз, то навряд. У стані стресу та втоми людина може піти на будь-яке безумство. Але таке оголошення не єдине.

Коректніше звучать оголошення із Сальська, Калінінграда та Зеленограда. Господарі помешкань теж готові прийняти тільки дівчат, але «без брудних думок», — пише Валентина Троян.

Але дискримінаційні оголошення стосуються не тільки жінок. До прикладу, в оголошенні зі Старого Осколу відкрито пишуть: шукаємо домогосподаря, який покопає город та робитиме «чоловічі справи». При цьому є й вікові обмеження — кандидатові має бути 45+.

Читайте також: Допомогти собі та іншим мамам: як переселенка з Донбасу створює нові можливості для жінок на Закарпатті

Нагадаємо, українська мисткиня Анна Сарвіра створила ілюстрації для Музею сучасного мистецтва Нью-Йорка. Художниця зобразила, як почуваються українки та українці через загрозу ймовірного вторгнення Росії.

Через загрозу широкомасштабного вторгнення Росії впродовж останніх місяців іноземні ЗМІ звертають все більше уваги на війну на сході України. У фокусі опинилися і жінки, які готові захищати свою державу.

Схожі записи

У Києві пройде медійний марафон «Рівність у політиці»

Еротика у стилі БДСМ від студенток: сексизм чи самовираження?

Чому мисткині досі зазнають переслідувань через жіночі теми у творчості?

Христина Семерин