Повага
Image default
Статтi

Президент запевнив, що «завершується підготовка» законопроєкту про ратифікацію Стамбульської конвенції

Президент Володимир Зеленський відреагував на акцію «Відчинимо правду про насильство».

В Офісі президента заявили, що «наразі завершується підготовка до подання на розгляд Верховної Ради України проєкту закону «Про ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами».

«Позиція Володимира Зеленського щодо необхідності приєднання України до цієї Конвенції принципова й незмінна. Після завершення відповідних процедур Глава держави буде готовий внести на розгляд парламенту вказаний законопроєкт», — сказали в ОП.

Нагадаємо, 30 листопада десятки громадських організацій, кілька сотень людей із різних регіонів вийшли на акцію «Відчинимо правду про насильство». Активістки та активісти зібралися, аби нагадати владі: Стамбульську конвенцію підписали 10 років тому, але досі не ратифікували.

5 червня 2020 року президент України Володимир Зеленський пообіцяв винести на розгляд Верховної Ради законопроєкт про ратифікацію Стамбульської конвенції. Проте обіцянку досі не виконав.

На сайті президента України опублікована вже друга петиція щодо ратифікації Стамбульської конвенції. Адже минуло 1,5 роки після того, як перша петиція набрала понад 25 тисяч голосів.

25 листопада в Україні та світі розпочалася кампанія «16 днів проти насильства». Понад 50 українських громадських організацій об’єдналися в коаліцію «За Стамбульську конвенцію». «Повага» також приєдналася до коаліції із закликом до президента Володимира Зеленського та Верховної Ради ратифікувати Стамбулку.

Читайте також: Свій сухар краще чужих пирогів? Великий розбір ситуації довкола ратифікації Стамбульської конвенції в Україні

25 листопада дипломатичні місії закликали Україну ратифікувати Стамбульську конвенцію. Заяву підтримали посольства Бельгії, Канади, Хорватії, Кіпру, Чеської Республіки, Данії, Естонії, Фінляндії, Франції, Німеччини, Угорщини, Італії, Люксембургу, Нідерландів, Норвегії, Португалії, Румунії, Словенії, Іспанії, Швеції, Швейцарії та Великобританії.

Схожі записи

Покоління доць

Роксолана Жаркова

Гендерна рівність очима знаменитостей: селебрітіз акцентують увагу на проблемі

Ганна Вронська: В Україні недостатньо жінок, які обирають політику своєю професією