Повага
Image default
Статтi

Пресслужба поліції та депутат міськради: кому вручили антипремію «Це Яйце!»

Цьогоріч секретар Коростишівської міської ради на Житомирщині Юрій Сарапійчук, пресслужба Херсонської поліції та рівненське інтернет-видання «РадіоТрек» отримали антипремію за сексизм «Це Яйце!».

«Це Яйце!» за сексистське висловлювання

У номінації «Сексистське висловлювання» перемогу отримав секретар Коростишівської міської ради на Житомирщині Юрій Сарапійчук за образливі висловлювання щодо депутатки Юлії Юзефович. 

Координаторка з гендерних питань кампанії «Повага» Анастасія Багаліка нагадує, що вперше посадовця звільнили за сексистські висловлювання.

«Те, що Юрій Сарапійчук публічно говорив депутатці Юлії Юзефович — за межею не лише через сексизм. Ці слова взагалі порушують усі допустимі правила поведінки й висловлювань чиновника на посаді.

Я не знаю, чи говорив би пан Сарапійчук щось подібне чоловікові з депутатським мандатом. Але я переконана, що системність його поведінки щодо Юлії Юзефович не в останню чергу продиктована стереотипами й сексизмом», — сказала Анастасія Багаліка. 

Читайте також: «У тебе висохлі мозги»: в Україні вперше за сексизм звільнили чиновника

До цієї номінації також потрапив нардеп Сергій Рудик, який 28 січня 2021 року у парламенті прокоментував виступ народної депутатки від «Слуги народу» Мар’яни Безуглої про законопроєкт щодо реформи СБУ із сексизмом та назвав її «дівчинкою». Він не поніс жодної відповідальності за своє висловлювання і навіть не вибачився.

Читайте також: «Дівчинка, якій 32 роки»: нардеп Сергій Рудик про свою колежанку у Раді

Антивідзнака за сексистський матеріал

Видання «РадіоТрек» отримало відзнаку за статтю «Зґвалтував!? “Молодий красень-хореограф, за яким упадали зграї учениць” (ФОТО/ВІДЕО)» журналіста Максима Розенка. 

Читайте також: «Українська Моніка Левінські»: Як медіа виправдовують насильство

Голова ГО «Жінки в медіа», членкиня Комісії з журналістської етики Ліза Кузьменко нагадує:

«Медіа — не лише надають доступ до інформації, а й виступають соціальним гравцем з особливими позиціями щодо суспільно-важливих тем. Як, наприклад, протидія поширенню коронавірусу, висвітлення російсько-української війни чи забезпечення гендерної рівності у суспільстві. Саме тому, ми продовжимо відмічати антипремією за сексизм ті, медіа, які забувають про свою соціальну місію».

Також в цій номінації відзначене інтернет-видання «Коментарі» за статтю «Коментарі» запускають опитування “Найсексуальніші народні депутати України (жінки) — ТОП-25”».

Читайте також: Обираючи найсексуальніших депутаток, політикинь дегуманізують — Трощинська

У короткому списку номінації «Сексистський матеріал» опинилися і телеканали — «Україна» за статтю «Чоловіки на шоу “Я везу тобі красу» розповіли, як реагують на великі груди”» та «1+1» за спецпроєкт ТСН «Код доступу». 

Ще один номінант Антипремії у цій номінації — видання «Новини Закарпаття» та автор Василь Сочка за статтю «Закарпатські ліси отримали нового красуню-керівника».

Спеціальна номінація «Моралізатор року»

Цю відзнаку отримала пресслужба Херсонської поліції, яка повідомила про складений протокол на матір за те, що батько привів дитину на майданчик і залишив її там на кілька годин без нагляду.

Журналістка Центру прав людини ZMINA Єлизавета Сокуренко розповіла, що такі публікації від Нацполіції не поодинокі. Проте самі правоохоронці не вбачають у них сексизму. Мовляв, хто за дитиною прийшов, на того адмінпротокол і склали. 

«Направду ж такі повідомлення рясніють фразам зі звинуваченнями на адресу жінок через глибоко вкорінені у суспільстві гендерні стереотипи, що дитиною передусім має опікуватися жінка, — сказала вона. — Те, як поліція подає такі новини, лише сприяє утвердженню та виправданню образу “безпорадного батька”. Раджу правоохоронцям натомість подивитися наше останнє відео про відповідальне татівство». 

Читайте також: Адмінпротокол на маму, яка залишила дитину з татом: що не так?

Цього року також відзначився Олександр Дедюхін, полтавський священник і депутат, який назвав жінок, які відстоюють право розпоряджатися своїм тілом, «недорозвинутими особистостями».

Читайте також: Депутата-священика Дедюхіна відсторонили від літургій після сексистських заяв про аборти

З усіма номінантами, що увійшли до короткого списку Антипремії можна ознайомитися за посиланням.

«Це Яйце!»

Антипремія «Це яйце!» вручається медійними громадськими організаціями як некомерційна ініціатива з 2019 року та започаткована ГО «Жінки в медіа», Кампанією проти сексизму в медіа та політиці «Повага», ГО «Інститут масової інформації», Центром прав людини ZMINAa, ГО «Детектор медіа», ГО «Українська Гельсінська спілка з прав людини».

У 2020 році таку антивідзнаку отримали очільники партії «Слуга народу» Олександр Корнієнко і Давид Арахамія. «Це Яйце!» вони отримали за сексистське обговорення своєї колеги Ірини Аллахвердієвої. А також антивідзнаку отримали кандидатка на посаду міської голови Києва Ірина Верещук та канал «ZIK» — нині закритий проросійський інформаційний телеканал. 

Згодом Олександр Корнієнко прокоментував відзнаку «Це Яйце!» словами «Це тепер наш «хрест».

У 2019 році антипремію отримав президент України Володимир Зеленський за дискримінаційне висловлювання щодо жінок під час виступу на найбільшому у світі кампусі стартапів «Station F» у Франції. Тоді Зеленський назвав українок одним із «брендів» країни.

Також так відзначили експрезидента Федерації велоспорту Олександра Башенка, уповноваженого з гендерних питань Запорізької обласної ради Владислава Марченка та нардепа Максима Бужанського.

Схожі записи

«А що я зробила, щоб допомогти?»: Тодоренко презентувала фільм про домашнє насильство

Радикальні феміністки руйнують відеоігри?

Менструація — це природно: 91,2% жінок та дівчат хочуть більше знати про неї