Повага
Image default
Статтi

Понад 120 служителів церкви у Німеччині зробили камінг-аут

Понад 120 священників і працівників католицької церкви в Німеччині зробили колективний камінг-аут. Вони вимагають припинити інституційну дискримінацію ЛГБТКІ+.

Про це пише dpa.

Серед тих, хто публічно заявили про свою гомосексуальність або приналежність до квір-спільноти* колишні та нинішні священники, вчителі, церковні адміністратори та волонтери. Кількість жінок серед них невідома.

Вони вимагають церкву відмовитися від «застарілих тверджень церковної доктрини» щодо сексуальності та статі. Зокрема, вважають, що сексуальна орієнтація не має бути причиною звільнення з церкви. Окрім прохання про рівні права, також вимагають, аби церква визнала відповідальність за дискримінацію ЛГБТ-спільноти протягом історії.

Ще у 2020 році голова католицької єпархії Дрезден-Мейсена закликав змінити ставлення католицької церкви Німеччини до вірян — представників ЛГБТ, і одностатевих шлюбів.

Але у 2021 році у Ватикані наголосили: священники не можуть благословляти одностатеві союзи. Папа Франциск наполягає, що ця заборона — не дискримінація, а нагадування про «істинний літургійний обряд таїнства шлюбу». При цьому багато священнослужителів у Німеччині та США усе одно проводять такі служби, закликаючи інституціоналізувати шлюб гомосексуальних пар.

*Квір (queer) – це парасольковий термін, який позначає як представників та представниць ЛГБТКІ+ загалом, так і тих, чия ідентичність виходить за рамки цієї абревіатури. Тобто людей, які не хочуть ідентифікувати себе з конкретною статтю чи сексуальністю: коли ідентифікація квір-людини виходить за рамки бінарності «чоловік — жінка». Інколи цей термін використовується на позначення всіх людей, які мають сексуальну орієнтацію, відмінну від гетеросексуальної, невизначену з точки зору біологічної статі анатомію та фізіологію, транс- чи інтергендерну ідентичність.

Схожі записи

Ромська жінка сьогодні: як вижити під тиском потрійної дискримінації?

Сексизм та бодішеймінг: які ЗМІ найчастіше публікують дискримінаційні матеріали – дослідження

У флоті США вперше пілотесою буде темношкіра жінка