Колонки

Перетворимо лимон на лимонад!

Оце мала я написати про сексизм. А тут оп-па – ЦВК українське феєрично виступило, заявивши, що 30-відсоткова квота для жінок в партійних списках «не обов’язкова норма».

Тут я зависла, бо як кажуть у народі «забракло слів». Але таки спробую. Коротко і чітко. Бо я бачу, що з розумінням текстів у декого (це я натякаю на ЦВК) виникають проблеми.

По-перше. Своїм ганебним роз’ясненням ЦВК зневілювало багаторічну працю сотень активісток та десятків громадських організацій. Отак зібрався «чоловічий клуб ЦВК» і легким поблажливим жестом вбив чужу роботу. І за це хтось має відповісти.

По-друге. ЦВК своїм рішенням перетворив норму про «жіночу квоту» на інструмент політичних маніпуляцій. Брудних маніпуляцій. І за це хтось має відповісти.

По-третє. Норму в законі треба переписувати. Щоб не було отаких ганебних трактувань. Як переписувати – напишу нижче.

Четверте. Члени ЦВК повинні позбутися своєї гендерної безграмотності. Але не у Європу їздити, «досвід переймати», а тут. У позаробочій час. Лекції, заліки, іспити. Щоб «від зубів» відскакували міжнародні зобов’язання Україні щодо прав жінок та гендерної рівності. Суддям таке навчання теж не завадить.

П’яте. Після виборів потрібно провести гендерний аналіз їх результатів. Я б узагалі зробила дослідження у двох площинах: з одного боку відсоток жінок серед кандидатів та вже обраних депутатів. З іншого – кількість жінок у виборчих комісіях. Отут я думаю відкриється страшна правда про те, що обслуговують вибори в основному жінки. А обираються – чоловіки.

Шосте. «Інформаційну хвилю» довкола квот, яку збурило ЦВК своїм ганебним документом, слід тримати максимально високо і якомога довше. Активістки і активісти! Коментуйте, пишіть, виступайте всюди, де можете. Як-то кажуть, перетворимо лимон у лимонад!

І на останок, моя пропозиція щодо правок до закону. Після «роз’яснень» ЦВК закон однаково доведеться переписувати. Тому пропоную.

Окрім уточнень типу «обов’язкове представництво жінок», «без варіантів обов’язкове представництво жінок», «для тих, хто не зрозумів ще раз: обов’язкове представництво жінок», вимагати квоту у 50%!!!

Більша частина громадян України – жінки, половина виборців (якщо не більше) – жінки. То що це за подачка у 30%? А? Чуєте, печерні чоловіки у ЦВК?

Справедливо – це 50% жінок у радах всіх рівнів. І БЕЗ ВАРІАНТІВ – ОБОВ’ЯЗКОВО!

Як то кажуть у народі – лайк+репост ;)

Схожі записи

От я єдиний раз заміж вийшла і ти терпи

admin

Сімона де Бовуар у Києві: непомічений візит

Агеєва Віра

Time’s Up: п’ять причин

Носенко Аліна

1 comment

Патрон 3 Червня 2016 at 11:07 am

Цікаво, а чому саме треба прописувати відсоток жінок? Чи десь в законі вказаний відсоток чоловіків, а про жінок забули? А чи не здається Вам, що такий відсоток і є проявом гендерної нерівності?

Reply

Залишити коментар