Повага
Image default
Статтi

Оріїні Кайпара стала першою телеведучою з тату на обличчі — традиційним маорійським moko kauae

Новозеландська журналістка Оріїні Кайпара стала першою телеведучою, що веде новини у прайм-тайм із тату на обличчі — традиційним маорійським moko kauae.

«Я пишаюся тим, чого мені вже вдалося досягти. Але я завжди пам’ятаю про те, що кожен мій крок — це ламання скляної стелі. Це відкриває нові можливості для нас як маорі та для людей кольору (people of colour, тобто з не білою шкірою — ред.) загалом», сказала Оріїні Кайпара у коментарі новозеландському виданню «Stuff».

Кайпара прагне відроджувати традиції корінного народу Нової Зеландії — маорі.

 
 
 
 
 
Переглянути цей допис в Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Допис, поширений Oriini Kaipara (@oriinz)

Moko kauae — татуювання на підборідді у маорійських жінок, які символізують особистісний розвиток. Це визнання здібностей жінки, її вкладу у розвиток та її відданості громаді. Такі тату — дуже давня традиція, яка передається з покоління у покоління. Також такими татуюваннями позначали перехід від дитинства до зрілості. 

Кайпара потрапила в заголовки газет у 2019 році, коли стала першою людиною з татуюванням на обличчі, що з’явилася у новинній службі на телебаченні. Вона походить від племен маорі Тхо, Нґті Ава, Тваретоа та Нґті Рангітіхі.

Свою moko kauae журналістка отримала у січні 2019 року. Тоді у соцмережах вона публікувала фотографії, на яких тату-майстер робив їй татуювання в оточенні родини. 

 
 
 
 
 
Переглянути цей допис в Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Допис, поширений Oriini Kaipara (@oriinz)

Нагадаємо, в минулому році міністеркою закордонних справ Нової Зеландії призначили Нанайю Махуту. Вона стала першою жінкою і першою представницею маорі на цій посаді. Окрім традиційного татуювання на обличчі, в жінки також є тату на спині, грудях, плечах та ногах. У 2016 році Махута взяла участь у традиційній церемонії татуювання моко і стала першою жінкою, яка з’явилася у moko kauae  в парламенті. Махута виступає за права жінок і корінного населення країни. Вона в політиці вже 25 років. Кілька років тому її ім’я було у списку найбільш впливових жінок за версією ВВС.

Схожі записи

Чи йдуть жінки у Парламент -2014? Огляд зареєстрованих кандидатів станом на 12 вересня

Бути жінкою в СРСР або Рожева куртка для моєї мами

Зоя Казанжи

Вбивство ґвалтівника. Як стереотипи впливають на правосуддя