Повага
  • Головна
  • Колонки
  • Новий світовий тренд: Спільні громадські інформкампанії й Україна
Колонки

Новий світовий тренд: Спільні громадські інформкампанії й Україна

У світі стає популярним об’єднання зусиль громадських організацій та експертів із комунікації для проведення спільних інформаційних кампаній на суспільно-важливі теми.

Не секрет, що саме розпорошення зусиль та брак експертизи в сфері комунікації часто стає на заваді просуванню ідей, які є важливими для людей.

У часи, коли поляризація засобів масової інформації та інформаційна перезавантаженість відволікають увагу від прав людини, стратегічна комунікація в соціальних медіа працює як інструмент для підвищення обізнаності та об’єднання для просування прав людини.

За оцінками експертів, звичайна людина в день отримує від 200 до 2000 інформаційних повідомлень. Тож звернути увагу на соціальні питання стає усе складніше. І досягати результатів можна лише об’єднавши зусилля та правильно комунікуючи. Саме так і зробили громадські організації Франції, Італії та України.

У Франції

… понад 50 організацій об’єдналися, щоб зосередити увагу громадськості та уряду на проблемах клімату на регіональних виборах 2022 року. В результаті, після місяця акцій, яких провели аж 164, і до яких долучилося 737 організацій, політики включили в національне законодавство низку пунктів, що були у вимогах учасників та учасниць протестів.

В Іспанії

… понад 500 активістів та 60 НУО зібралися, щоб подякувати людям за ініціативи, які допомогли країні подолати медико-соціальну кризу, спричинену COVID-19, охопивши тисячі людей за допомогою цифрових дій.

А що в Україні?

7 листопада 2011 року Україна підписала Стамбульську конвенцію та взяла на себе зобов’язання її ратифікувати. Відтоді минуло вже 10 років, і насильство щодо жінок не припиняється.

У Фонді народонаселення ООН повідомили, що в умовах пандемії ситуація погіршилася: за перший місяць карантину на національній гарячій лінії з питань домашнього насильства зафіксовано збільшення дзвінків на 23%. У другому місяці спостерігалося зростання на 72% порівняно з періодом до карантину.

Крім того, нещодавнє дослідження Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) стверджує, що сім із десяти жінок із 15 років зазнали психологічного, фізичного або сексуального насильства з боку партнера або непартнера.

Ми стикаємося з проблемою, якій можемо покласти край, якщо парламент зробить наступний крок. Депутати мають включити в політичний порядок денний ратифікацію Стамбульської конвенції проти насильства, щоб захистити та убезпечити українців.

До кампанії «Україна за Стамбульську конвенцію проти насильства» вже долучилися понад 50 громадських організацій із усіх регіонів України.

Підтримати кампанію вирішили піарники, дизайнери та ілюстратори, які хочуть, щоб у країні були інструменти, що ефективно запобігають насильству, а також щоб люди, які з ним зіткнулися, отримали необхідну допомогу.

Українська кампанія стартувала 1 листопада, і ви можете приєднатися до неї вже зараз. Для цього підпишіться на наш телеграм-канал.

Давайте розкажемо усім про наступний необхідний крок до безпечного життя та побудови безпечнішого суспільства для всіх.

Розкажіть друзям. Ми разом!

Схожі записи

Коли соромно відкривати стрічки

Тренд на боротьбу зі стереотипами

Ірина Метньова

Навіщо росіяни поголили голови військовополоненим жінкам?

Олена Харитонова