Повага
Image default
Статтi

Носовичок «Хлопці не плачуть»: як пов’язані стереотипи та насильство?

До Міжнародного дня чоловіків, який відзначають 19 листопада, Amnesty International розробила товари, які ілюструють стереотипи про чоловіків на соціальній платформі «Все не для дому» — першому онлайн-магазині про насильство.

«У Міжнародний день чоловіків на прикладі стереотипних товарів і ситуацій ми хочемо продемонструвати табуйовану і майже невидиму проблему — насильство щодо чоловіків. Дійсно, у контексті гендерно обумовленого насильства зазвичай більше говорять про жінок. Бо саме жінки найчастіше потерпають від нього.

Про чоловіків-кривдників згадують менше. І практично замовчують — тих чоловіків та хлопців, котрі зазнають насильства у своїх родинах, у навчальних закладах, на роботі та на вулиці. В Україні таких випадків чимало. Тож варто визнати проблему і почати її розв’язувати на рівні держави», — зазначила директорка Amnesty International в Україні Оксана Покальчук. 

Читайте текст із історіями про насильство в житті чоловіків: «Бив, бо хотів зробити з тебе мужика»: насильство в житті чоловіків

Стереотипи та потужність їхнього впливу

У квітні — травні 2021 року Amnesty International провела всеукраїнське соціологічне опитування «Місце і досвід насильства в соціалізації чоловіків». Результати підтвердили, що українські чоловіки зазнають насильства на всіх етапах свого життя. Найчастіше — з боку інших чоловіків, але переважно замовчують ці випадки.

Майже кожен четвертий український чоловік повідомив, що зазнавав фізичного насильства на вулиці в дорослому віці. Натомість досвід домашнього насильства в дорослому віці в ролі постраждалого пережили тільки 6%. Про випадки ляпасів або побиття ременем удома до 16 років розповіли — аж 65% опитаних.

«Гендерні стереотипи й нормалізація насильства у суспільстві призводить до замовчування проблеми, і як наслідок її загострення. «Чоловіки – не слабаки», «чоловіки-годувальники», «чоловіки розв’язують проблеми самостійно» — стереотипи, від яких варто відмовлятися на користь популяризації гендерної рівності, взаємоповаги й нульової толерантності до усіх форм насильства», — кажуть в Amnesty International.

Ефективним рішенням для пришвидшення якісних і системних змін на сьогодні є ратифікація Стамбульської конвенції проти насильства. Це допоможе вдосконалити законодавство та роботу відповідальних органів у сфері протидії гендерному насильству. Конвенція зобов’язує уряди визнавати потерпілими, зокрема, чоловіків. 

Схожі записи

«Жінки – квіти, які повинні тішити око»: Усик знову висловився щодо жінок у боксі

Не лише чоловіки можуть влучати в цілі — перша жіноча збірна зі стрільби на Донеччині

Від секзизму до погроз зґвалтування: як політикиням реагувати на цькування в соцмережах