Повага
  • Головна
  • Статтi
  • У Кишиневі створили мурал про жінок, що працюють у «чоловічих сферах»
Статтi

У Кишиневі створили мурал про жінок, що працюють у «чоловічих сферах»

У Молдові розвінчують гендерні стереотипи: у Кишиневі створили мурал із зображенням жінок різних професій, які вважаються переважно чоловічими.

Мурал створений за ініціативи UN Women Moldova.

Таким чином у місті намагаються привернути увагу до гендерного розриву в різних сферах економіки. В UN Women Moldova нагадують, що корені цієї проблеми у стереотипах, які закріплюють за жінками та чоловіками заздалегідь встановлені соціальні ролі та професії, що вважаються типово жіночими або типово чоловічими. Ці упередження сприяють гендерній нерівності та обмежують можливості жінок.

За даними Національного бюро статистики Молдови, жінки в країні здебільшого працюють у сфері охорони здоров’я та соціальної допомоги (81% працівниць/ків у цій сфері — жінки), освіти (76,7% — жінки). А у сфері фінансової та страхової діяльності – 70,1% жінок.

Чоловіки переважають у будівництві (86,8% працівниць/ків у цій сфері — чоловіки), сільському господарстві, лісовому господарстві та рибальстві (73%) та транспорті (71,8%).

В UN Women Moldova наголошують: важливо вживати фемінітиви, аби сприяти видимості жінок у різних професіях.

Читайте також: Фізикиня, дзвонарка, кранова машиністка: як жінки розвінчують міф про «чоловічі професії»

Нагадаємо, у жовтні 2021 року Молдова приєдналася до країн, які ратифікували Стамбульську конвенцію. Мова йде про документ, який юридично зобов’язує створити правову базу для боротьби з насильством щодо жінок.

Схожі записи

«Різні.Рівні»: українські виконавці презентували пісню про рівність

В Україні створили Асоціацію жінок-юристок «ЮрФем»

Жінки та чоловіки: як забезпечити усі потреби під час пандемії?