Колонки

Не платити тим, хто тебе принижує

14556154_863674367065991_171421589_nПринижувати того, хто платить тобі гроші, – аж ніяк не перспективна бізнес-модель. Але в українських реаліях, на жаль, функціонує досить успішно.

Я вирішила відвідати майстер-клас із просування в Instagram у київському освітньому просторі InVega. Резюме тренера Олексія Шешко в анонсі події виглядало більш-менш переконливо, час і вартість цілком влаштовували, тож я купила квиток і тішилася, що отримаю потрібну для моєї роботи інформацію навіть раніше, ніж планувала. Утім, із перших хвилин майстер-класу мій ентузіазм почав згасати. Спроби тренера заінтригувати аудиторію зразками Instagram-акаунтів дружини відомого репера й манікюрниць, що займаються нарощуванням нігтів, виглядали малоестетично й не надто переконливо. Жвава манера спілкування з аудиторією – переважно жіночою – уперто викликала асоціації з прийомами пікаперів і кілька разів змушувала мене обурено розкривати рота, але я вирішила дати спікеру шанс. А далі почалось найцікавіше.

«Бизнес у нас бывает мужской и женский»,– безапеляційно повідомив тренер. І пояснив, що «мужской» бізнес – це аналітика, конверсія та всілякі складні процеси. «Девушки не любят слова “конверсия”», – заявив пан Шешко. І доповнив це спостереження цінною думкою про те, що «продажи у девушек обычно идут за чаем с подружками».

Я перепитала тренера, звідки така інформація, і сказала, що вважаю це узагальнення некоректним. Що я прийшла сюди для того, щоб отримати важливі для мого проекту знання й навички, а не слухати сексистські висловлювання. У відповідь на мою тираду пан Шешко примирливо відповів, що, мабуть, у нас просто різний досвід, а його знайомі жінки в бізнесі поводяться саме так, як він описав. Після цього я вийшла з зали, підійшла до адміністраторок простору й попросила повернути мені гроші за вхідний квиток.

Треба віддати належне адміністраторкам – вони чули діалог між мною та тренером і погодилися з тим, що його висловлювання могли образити аудиторію. Питання повернення коштів було залагоджене за кілька хвилин. От тільки жаль, що перепрошував за цей огидний вияв сексизму не пан Шешко, а адміністраторки InVega. Утім, якщо організатори події не звертають уваги на манери свого спікера й толерують прояви дискримінації та неповаги до частини аудиторії, рано чи пізно за це доведеться платити. І добре, якщо достатньо просто повернути кошти за квиток.

Я вкотре переконалася, що культура спілкування та праці не формується без покарання гривнею. Я не можу перевиховати всіх ейджистів або сексистів. Але я можу принаймні не купувати їхні послуги. Не віддавати свої чесно зароблені гроші тим, хто свідомо чи несвідомо мене дискримінує.

Принижувати клієнта чи клієнтку за його чи її гроші – ганебно. Але не менш ганебно це толерувати і платити тим, хто тебе принижує. З іншого боку, це теж вибір.

Галина Танай

Схожі записи

У декрет назавжди

Сняданко Наталка

«Дєвочки» і КВН

admin

«НЕМАЄ НА ЩО ОКО ПОКЛАСТИ», або Про суб’єктність жінок у політиці

Подгорна Вікторія

Залишити коментар