Повага
Image default
Статтi

«Чоловіки, годі кривдити жінок»: У Харкові пройшла акція проти насильства

У центрі Харкова 10 грудня відбулася акція проти гендерно зумовленого насильства. 13 учасниць із плакатами стояли у центрі — від майдану Свободи до майдану Конституції.

Акцію до всесвітньої кампанії «16 днів проти насильства» організували учасниці низової феміністичної ініціативи «Білкіс».

Серед їхніх гасел: «Насилля не можна спровокувати», «Чоловіки, годі кривдити жінок», «Та ратифікуйте вже ту Стамбульську конвенцію!» та інші.

«Цією акцією ми завершаємо наші 16 днів активних дій проти гендерно зумовленого насильства. Впродовж цього часу ми ділилися анонімними історіями жінок, що пережили насильство. Ми писали просвітницькі тексти в нашому Instagram. А також виходили з окремими пікетами – ви могли бачити нас у метро», – розповідає співорганізаторка акції Дар’я Рудаченко.

Акцією прагнули нагадати, що у насильстві завжди винен кривдник, і ніколи – потерпіла.

«Ще хотіли б привернути увагу містян до того, що насильство – це не щось далеке. Воно може відбуватися десь поруч – із їхніми подругами, колегами або родичками», – каже активістка.

За словами учасниць акції, люди реагували переважно позитивно – запитували про плакати та кампанію. Навіть цікавилися, де підписати петицію щодо ратифікації Стамбульскої конвенції.

Нагадаємо, 25 листопада у Львові відбувсяпройшов вечірній марш «У добі немає часу для насильства».

А 30 листопада десятки громадських організацій, кілька сотень людей із різних регіонів вийшли на акцію «Відчинимо правду про насильство» у Києві. Активістки та активісти зібралися, аби нагадати владі: Стамбульську конвенцію підписали 10 років тому, але досі не ратифікували.

«Ми маємо зробити насильство видимим для того, щоб із ним боротися», — так починала акцію під Офісом президента голова громадського альянсу «Політична дія жінок» Ірина Тишко.

Читайте також: «Гаджети бачать»: Amnesty створили платформу порад для свідків домашнього насильства

Фото надані організацією

Схожі записи

Кремль і «Ordo Iuris»: Звідки «ростуть ноги» в руху, що домігся заборони абортів у Польщі

Жіночі історії Другої світової війни

«Повага» запрошує на безкоштовний майстер-клас із комунікації з медіа