Повага
Image default
Статтi

У Китаї дітей у школі вчили, що «хлопці — господарі своєї долі, а дівчата мають бути смиренними»

Віктимблеймінґ та сексизм: у Китаї розгорівся скандал через «урок дорослішання» для 8 класу. Вчителька, на прізвище Суо вчила хлопців бути «господарями своєї долі», а дівчат — «подобатись іншим та бути смиренними».

Про це пише South China Morning Post.

Пані Суо провела два окремі «уроки дорослішання» для дівчат та хлопців.

«Справжні чоловіки»

Хлопцям вона розповідала, що важливо бути господарем своєї долі та «справжнім чоловіком».

А також, що всі народжуються з чоловічими та жіночими рисами. І якщо хлопці не будуть «поводитися належним чином», то розкриватиметься їхній фемінний бік. А це, мовляв, гальмуватиме розвиток.

Віктимблеймінґ та сексизм

Дівчат же запевняла, що вони повинні бути «шовковими».

«Дівчата, ви повинні бути шовковими. Охайними й ніжними. Ви повинні мати гідність і дорожити собою. Якщо ви одягатимете відвертий одяг, короткі спідниці на вулицю, оголюючи руки, ноги чи навіть пупки, то у хлопців з’являться погані думки», — запевняла вчителька.

За її словами, дівчата мають бути смиренними, тихими, багато працювати й мало витрачати. На думку Суо, шляхетність для дівчини — це бути шанованою та подобатися іншим.

Школа видалила текст «уроків» Суо зі своїх соцмереж через кілька годин після публікації через реакцію громадськості.

У місцевому управлінні освіти повідомили, що знають про інцидент і спілкуються зі школою. При цьому на початку навчального року Міністерство освіти Китаю оголосило про план «виховувати маскулінність» у хлопчиків. Для них збільшили кількість уроків фізкультури. А також заявили про необхідність збільшення кількості вчителів-чоловіків.

Нагадаємо, в Україні у 2021 році у соцмережах наробила галасу книга «Щоб у 16 не було запізно», яку написала Марина Ланге. Авторка запевняла: «Дівчата — це атмосфера. Тобто якості дівчини проявляються від того, яка навколо неї аура. Хлопчик — це досягнення. Про хлопчика, як і про чоловіка, говорять не стан чи слова, а лише дії та вчинки».

А також «відзначився» скандалом підручник «Основ здоров’я для 8-го класу». У ньому розділ присвятили поведінці злочинців та постраждалих. Серед іншого авторка підручника Ольга Тагліна називає «коротку спідницю» та «переляканий погляд» причинами, що можуть спровокувати ґвалтівника скоїти злочин.

Читайте також: Гендерні підсумки 2021 року: зради й перемоги

Схожі записи

Парламент Каталонії помилував понад 700 жінок, засуджених за відьомство

Ана Море

Американка стала першою жінкою, яка піднялася на Ель-Капітан за маршрутом «Золоті ворота» менш ніж за добу

Жінки зняли рекордну кількість фільмів у 2020 році