Повага
  • Головна
  • Статтi
  • «На свою жінку так кричіть»: Вілкул вдався до сексизму на засіданні міськради
Статтi

«На свою жінку так кричіть»: Вілкул вдався до сексизму на засіданні міськради

Виконувач обов’язків міського голови Юрій Вілкул вдався до сексизму.

«Ви вдома так на свою жінку кричіть, а не тут», звернувся він до колеги під час засідання Криворізької міськради.

Так Вілкул спробував знизити градус розмови. Бо один із депутатів у залі намагався перебити депутатку, яка саме виступала з трибуни.

Таким чином до сексизму він вдався не щодо колежанки, але подібні висловлювання від політиків неприпустимі. Адже йдеться про нормалізацію домашнього насильства, знецінення жінок та транслювання упереджень і стереотипів.

Нагадаємо, в липні 2021 року у Київраді ініціювали зміни до Кодексу етики: там вирішили закріпити санкції за сексизм та дискримінацію. Також Київрада стала першою місцевою радою в Україні, у регламенті якої вживатимуть фемінітиви.

Як повідомлялося, навесні 2021 року на Житомирщині через сексистські висловлювання звільнили секретаря Коростишівської міської ради Юрія Сарапійчука.

Ось так Юрій Сарапійчук спілкувався з депутаткою Юлією Юзефович:

«Дебілка, ідіотка, не людина… Пішла вон, у тебе висохлі мозгі… Ти скандалістка, інтригантка… Але я вас поважаю як жінку».

Через це висловлювання Юрій Сарапійчук став переможцем антипремії «Це яйце!» у номінації «Сексистське висловлювання».

Крім того, в Бердянську працівниця житлово-комунального господарства Олена Архінос просила притягти свого начальника Володимира Шеляга до відповідальності за ейджизм. Міська рада розглянула цю ситуацію, посадовцеві винесли зауваження.

А от у Верховній Раді, на жаль, не вдалося притягти до відповідальності за сексизм нардепа Сергія Рудика. У січні 2021 року він назвав народну депутатку Мар’яну Безуглу «дівчинкою, якій 32 роки».

 

Схожі записи

Гендерночутливий рекрутинг: українські компанії отримали інструкцію

Обличчя сили: правозахисниці, які змінюють історію

У Києві запрацює «кризова кімната» для постраждалих від домашнього насильства